Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kihez forduljak?

Kihez forduljak?

Figyelt kérdés
Lassan egy éve, hogy borzalmasan érzem magam mentálisan. Nem vagyok boldog, és nincs semmihez motivációm. Mindez kihat a munkámra és a magánéletemre. Csúnya (szuicid) gondolatok gyötörnek. Minden ami eddig boldoggá tett, teljesen közömbös számomra. Mindemellet, néha úgy érzem, mintha nem a valóságban lennék, mintha egy álomban vagy inkább egy rémálomban lennék. Sokszor olyan érzés tör rám, hogy valami rendkívül rossz dolog fog történni, máskor meg teljesen üres vagyok és a hétköznapi teendők elvégzése is nehezemre esik. Sokat sírok, és néha azon kapom magam, hogy csak bámulom a falat. Pszichológushoz vagy pszichiáterhez forduljak? Segítsetek kérlek, nem bírom tovább, lassan megőrülök!❤️

2023. júl. 11. 17:32
 1/3 anonim ***** válasza:
40%

Próbáld mérlegelni, hogy mennyire tartod magad súlyos esetnek. Hogy esetleg egy sima beszélgetős, iránymutatós terápia lenne e hasznodra, vagy az is elképzelhető, hogy gyógyszerre lenne szükséged.


Én pl. tudtam, hogy nagyon defektes vagyok és nem elég a pszichológus ezért egyből pszichiáterhez mentem.


Aztán találtam egy olyan pszichiátert aki nem csak gyógyszert ír aztán viszont látásra, hanem tart terápiát is.

Így nem kell 2 dokit fizetnem, hanem elég csak 1-et.


Ha van a városodban ilyen pszichiáter akkor a helyedben én azt próbálnám meg.

2023. júl. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
60%
Először pszichológushoz. Majd ő mondja, ha pszichiáter kell, nem kell a gyógyszert elsietni.
2023. júl. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
25%

Nem vagy vele egyedül rengetegen èrzik ezt.

Nem benned van a hiba.

Azok az esemènyek amik törtènnek az országba ,kilátástalanságot fèlelmet generálnak. Ès míg magányosan egy ember túlèlő módba tudja nyomni az èletet ,társadalom szinten ez nem lehetsèges.

Első körön húzd ki a tèvèdet a konnektorból.

Aztán vedd körbe magad pozitív emberekkel.

Èn kijárkálok dolgozni külföldre hónapokat ,majd pár hetet otthon töltök egyhuzamban. Ez megy vagy 12 ève. Így jobban pofánver a különbsèg.

Mindíg kitalálom hogy jövőre akkor most otthon maradok vègleg ,de pár hónap után elfogy a megtakarításom ès szó szerint visszamenekülök külföldre dolgozni.

Akkor èrzem èn is ezt az èrzèst mikor már hosszú idelye otthon vagyok az országban.

Nincs lètbiztonság ,nem tusz boldogulni. Már mindentől fèlsz. Ès tolják az arcodba a híradóba a sok sok borzalmat.

Te meg felveszed ezt. Ezèrt van ez.

Van megoldás nyugodj meg.

Sok megoldás lètezik.

2023. júl. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!