Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az, hogy röhögőgörcs...

Moondust kérdése:

Miért van az, hogy röhögőgörcs, vagy nagyobb nevetés át alakul sírásba?

Figyelt kérdés

(Először is kérlek, értelmes válaszokat)

Nem a kellemes sírásról beszélek. Hirtelen a nevetés át megy sírásba, negatív gondolatokkal.

A gyermekkorom nem volt fényes, pszichológushoz is jártam egészen 10 éves koromtól 14 éves koromig aztán 17 éves koromig mondhatni nyugton volt a lelki állapotom. Most viszont 18 évesen (ez egyébként új, sose volt még ilyen, hogy nevetés után egyből el kap a sírás), ez jött elő. Ami eléggé kellemetlen hisz ha vannak körülöttem kénytelen vagyok vissza fogni és úgy tenni mintha nem lenne semmi baj.

Valaki esetleg tudja, hogy miért van ez?



#nevetés #sírás #negatív #trauma #Röhögőgörcs után sírás
2023. júl. 16. 16:32
 1/5 anonim ***** válasza:
45%
Igen. Nem volt hatásos a terápia.
2023. júl. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ismerem ezt, nálam is van. A gyerekkorom szintén traumás, pszichológushoz járok. Nálam olyan, mintha a pszichém "tiltakozna" a túl nagy jókedv ellen, mert a felhőtlen boldogság nagyon idegen érzés, és amikor valami miatt épp nagyon jól érzem magam, és nagyon nevetek, hirtelen minden negatív gondolat betör az agyamba minden elkomorul és sírok. Mondjuk nekem egyébként is szélsőségesen hullámzik a hangulatom, de 90%-ban depresszív, és néha fordulnak elő nagyon energikus és "szépazélet" napjaim. Szerintem felnőttként is érdemes lenne felkeresned egy pszichológust, ezt okozhatják feldolgozatlan traumák, főleg, ha mint írod, a gyermekkorod nem volt egy leányálom.
2023. júl. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a nevetés utat nyit az elnyomott érzelmeknek és ilyenkor kitódulnak. Azt gondolom, hogy ez az egészség felé vezető út. Jó, ha kijön, aminek ki kell.
2023. júl. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem sírásból vált nevetésbe a kérdező, hanem fordítva.
2023. júl. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tudjuk.
2023. júl. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!