Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Le szoktátok írni az emlékeite...

Le szoktátok írni az emlékeiteket?

Figyelt kérdés

2023. júl. 18. 13:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én igen!

Nem számít más véleménye.

Szerintem tök jó.

2023. júl. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Metionin ***** válasza:
78%
Már nem. Régen írtam naplót, mert egyedül voltam és senkinek nem mondhattam el a dolgaimat de aztán leszoktam róla.
2023. júl. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Igeeeen 😊

Amióta tudok írni,azóta naplót írok. A naplóba csak a legfontosabb dolgok,velem történt események,érzelmeim mennek.Van egy kis határidőnaplóm,abba már beleirogatok hülyeségeket is :DD ,vagy vmit,ami aznap vicces volt számomra.

Szerintem megéri naplót írni. 😊

2023. júl. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Sajnos én viszonylag későn kezdtem el naplót írni, ezért az emlékeim többségét is szintén sok idő elteltével írtam le. Kicsit rosszul esik, de jobb később mint soha

Éppen emiatt én is ajánlom mindenkinek aki rátalál erre a kérdésre hogy naplót írjon!

2023. júl. 18. 17:46
 5/10 A kérdező kommentje:
* utólag írtam le
2023. júl. 18. 17:46
 6/10 anonim ***** válasza:
Van egy kis naplóm de csak a fontosabb dolgok kerülnek bele röviden.
2023. júl. 19. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Strand Unió válasza:
100%

Üdv a Clubban :)


Én is most kezdtem el öt - hat évvel ezelőtti emlékeket leírni, miután észrevettem, hogy kezdem elfelejteni őket. Naplózni sosem késő, ezen ne pörögj. Bár tény, hogy nekem is vannak olyan múltbeli eseményeim ahol örültem volna, ha naplót vezetek.


Ugyanakkor naplózni, már régebb óta naplózok és tapasztalatból mondom, hogy vannak dolgok, amikre naplóval sem fogsz tudni emlékezni - ezek általában jelentéktelenek -, és néha jó, ha nem írunk le mindent, csak hagyuk leíratlanúl (nálam legalábbis). Bennem azért mindig ott van a kérdés, ha mégis előveszem a naplómat, hogy vajon elfogom-e olvasni azt a rendgeteg bejegyzést amit az elmúlt öt évben írtam? Épp ezért is gondolom úgy, hogy érdemes végig gondolni, hogy mit is írunk le, mert ebbe is bele lehet unni. Sok sikert:)

2023. júl. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#7 Nagyon köszi a választ!! <3

Nagyon jó érzés látni hogy valaki hasonlóan áll az emlékezés témához, ráadásul kicsit meg is nyugodtam mert a “régi emlékek” alatt valamiért 1-2 évvel ezelőttiekre gondoltam 😅 nekem már az is sok.

2023. júl. 19. 15:48
 9/10 Strand Unió válasza:
100%

#Kérdező

Örülök, hogy hasznosnak találtad a válaszom :). Nem mindenki értékeli őket (válaszok) így.

2023. júl. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

Le szoktam én is írni!

2021-ben volt újévi fogadalmam, akkor nem sikerült sokáig, nagyjából 1 hónapig. Aztán 2022 elején elkezdtem, és azóta is csinálom. Bár néha úgy érzem, hogy most fogom abbahagyni, de valahogy mégis tovább írom.

Régen, 20 éve is írtam majdnem 2 évig, azok a jegyzeteim is megvannak.

Most a köztes időt, és az azt megelőző időt próbálom felidézni, akár egy kis fecnit, egy beszélgetést, híváslistát, mozijegyet, bármit, hogy mikor merre jártam.

2023. aug. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!