Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik olyan hogy valakinél...

Létezik olyan hogy valakinél képtelen kialakulni az önbizalom?

Figyelt kérdés
Kezdem úgy érezni sosem leszek magabiztos, nem fogok hinni magamban. Bármilyen célt érek el, legyen az nagy vagy kicsi, egész egyszerűen csak elfogadom hogy van és nem is örülök a dolognak.

2023. júl. 20. 08:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Akit sosem támogatott a környezete, szülei, csak a saját képére akarta formálni, kontrollálta, nem volt empátia, nem adtak létjogosultságot a problémáinak, annak sajnos nem alakul ki.

Neked honnan indul? Van ötleted?

2023. júl. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Gyárilag megvan bennünk a képesség, hogy bízzunk magunkban, és észszerű mértékig másokban is. Ha hiányzik az önbizalom, azt bizony vagy lerombolták, vagy nem engedték fejlődni, de a képesség, hogy visszaszerezd, kifejleszd magadban ott van valahol. Ha megtalálod az okokat, semmi sem reménytelen. Azért a dolog biokémiai részével is érdemes foglalkozni, táplálkozás, tápkiegek, életmód néha hihetetlenül gyorsan segít az örömképtelenségen.
2023. júl. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
De engem szerettek a szüleim, bár lehet túlzottan, mert mindent megcsináltak helyettem, nem igazán hagytak önállósodni... Gondolom ennek köze lehet ehhez.
2023. júl. 20. 08:32
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Na ez nem szeretet. Pont ez volt a gond. Ez a kontroll és a debilizálás.

Hogy mindent kitisztítanak előtted, hogy neked csak végig kelljen menned a steril úton.

2023. júl. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem BÁRMIt lehet kellő akarattal.


Én olyan szorongó voltam, hogy egy pizzát nem tudtam megrendelni telefonon.

Aztán dolgoztam call centerben 1 évet (rávitt a muszáj, mert nem találtam munkát) és azóta olyan nyitottan kommunikálok személyesen és telefonon is, mert kialakult bennem, hogy ezt nem lehetetlen megcsinálni.


Szóval abból kiindulva, hogy fél napig készültem egy telefonhívásra odáig eljutottam, hogy napi 8 órában beszéltem idegenekkel.


Viszont ebben szerepet játszott, hogy 1 hónapig mentor, és oktató foglalkozott velünk. Szóval nem a kisujjamból jött.


Ebből kiindulva minden megoldható maximum kell rá külső segítség, pl egy terapeuta.

2023. júl. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
3, abban az esetben ha te is önálló vagy, de letörik a lelkesedésed ezek miatt, akkor ennek lehet ilyen hátránya a jövőben. Olyan dolgokat kell csinálni, amiket önállóan is lehet és megörvendeztetnek.
2023. júl. 21. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
69%

Van bizony.

Nekem az életben nem volt önbizalmam..

2023. júl. 22. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy gyerek helyett mindent megcsinálnak, azt üzenik vele, hogy ő ezekre képtelen, inkompetens. Honnan legyen így önbizalma felnőttként? Olvass a túlféltő szülőkről, mérgező szülőkről. Szerencsére az ilyen gyerekkori kártételek valamelyest gyomlálhatók felnőttkori vezetett önismereti munkával. Keress egy jó pszichológust.
2023. júl. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük azzal, hogy az önbizalom nem egy olyan dolog, amely vagy van, vagy nincs, hanem nagyon is attól függ, hogy mivel kapcsolatos! Mondok is egy példát: egy nagyon liberális, nyitott, színes és nemileg is aktív eseményen (hívjuk fesztiválnak, de nem fesztivál volt, de mindegy is) megismertem egy nagyon önbizalomhiányosnak tűnő, jóképű, jól kinéző embert, aki pont ezért keltette fel a figyelmemet, mert láttam, ahogy másokat néz, mint egy éhes farkas, aki nem mer mozdulni, és ezért voltam nagyon kíváncsi rá, és elkezdtem vele beszélgetni, és rájöttem, hogy tényleg nulla önbizalma van az ismerkedés szintjén, és amikor mondtam neki, hogy pedig milyen vonzó külseje van, jól néz ki, stb., nem segített rajta, aztán tényleg érdeklődésből kérdeztem a munkájáról is, hogy mivel foglalkozik, és hirtelen egy teljesen más ember állt előttem, aki mellét kidüllesztve, önbizalomtól duzzadva mesélt nekem a felelős beosztásáról, én meg csak tátottam a számat, hogy hogy lehet egy emberben két ekkora ellentét, de így: a munkájában teljesen magabiztos, az ismerkedés terén viszont semmi önbizalma.


Ezen kívül én nem hiszek abban, hogy bárkinél is képtelen lenne önbizalomnak kialakulnia bármilyen téren, abban viszont igenis, hogy hiszek és tudom a saját tapasztalataimból is, hogy rengeteg minden rombolhatja le ennyire, hogy egyesekben még ez a kérdés is felmerül, hogy ő tán képtelen egyáltalán önbizalomra. Nincs lehetetlen, csak tehetetlen, illetve aki azt gondolja, hogy valami képtelenség, az higgye el, hogy ő maga is képes rá, legfeljebb nem egyedül.


Tényleg keress fel egy pszichológust, akár házi orvoson keresztül is, hiszen ez a pszichológia alapja nagyjából, hogy pont ebben segítsen, legyen bármilyen pszichológiai irányzat is. Terápia nélkül is lelhetsz magadban önbizalomra, bár az önbizalomhiány általában csak az eredménye nagyobb problémákra mögötte, lásd depresszió.

2023. nov. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Hát azt tudom hogy depressziós is vagyok, van is kezelve, már 6 éve gyógyszerekkel tömöm magam pszichiáter utasítására, de pszichológusra már nem futja a 240k fizetésemből.


Viszont hiába vagyok gyógyszerek által életben tartva (öngyilkos gondolatok), a depresszió csak nem múlik el. Néha jobb, néha rosszabb, de az életkedvmentes hangulat sosem tűnik el. Néha el tudom terelni róla a figyelmem, néha nem.


Sajnos szerintem én már gyerekként is ilyen voltam. Emlékszem amikor első osztályban a szünet után sorakozó volt, az egyik tanár meg mondta a vihorászó gyerekeknek hogy "szátok alapállásba", ami ugye ezt jelentette --> 😐. Én meg nem értettem a dolgot, mert én mindig ilyen arcot vágtam --> 🙁. Tudtam hogy más vagyok a többieknél, "rosszabb". A felnőttek mindig kérdezték jól vagyok-e, mi a baj, mert úgy néztem mint akinek élni nincs kedve.


Viszont én kb. 16 éves koromig fel sem fogtam hogy ez depresszió lehet. Vagy nem tudom, gyerekkorban létezik-e depresszió, de így visszagondolva talán az volt.


Két évet jártam pszichológushoz, akkor szociális fóbia miatt, de abból a gyógyszerek miatt gyógyultam ki valamennyire, mert egész egyszerűen képtelen voltam megnyílni a pszichológus előtt. Igen, tudom az én hibám. Minden egyes hibám egyre inkább csökkenti a nem létező önbizalmam. Sokszor úgy gondolok magamra mint egy alsórendű ember, egy féreg. Úgy érzem képtelen vagyok megváltozni, mert a negativitás olyannyira gyökeret vert bennem valahol mélyen, hogy egész egyszerűen nem tudok tőle megszabadulni.

2023. nov. 1. 09:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!