Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az milyen betegség ha valakine...

Az milyen betegség ha valakinek a beszéddel vannak problémái? Összetéveszt szavakat. Például onkológia helyett urulógiát mond, vagy nem tudja kimondani azt, hogy messenger és helyette azt mondja, hogy menesgen. Ha szólunk neki ő azt hiszi jól mondja.

Figyelt kérdés

Idősebb rokonról van szó. Viszont lányaként tudom, hogy ő ezt már gyerekkorom óta eltévesztett szavakat.


Azt tudom, hogy van diszlexia és diszgráfia illetve van aki dadog, de az aki eltéveszt szavakat, annak mi az orvosi elnevézése? (olyasmi ez mint a diszlexia) ettől ő még lehet különösen intelligens.


2023. júl. 21. 15:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Beszédzavar. Szerintem nincs rá külön szó. Az afázia ennél súlyosabb azért. Szótévesztés.
2023. júl. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Letezik afazia, de az agyi katasztrófa következménye.

Mondtam volna, hogy tudd be az időskornak, hisz idegen nyelvű szavakat olyankor már nehezebben tanulaz ember...

De írod, hogy fiatal kora óta van ez a jelenség. Nem, akkor sajnos nem lehet különösen imtelligens, sőt. Az ilyen szótévesztés általában a gyengébb képességű emberek jellemzője.

2023. júl. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!