Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A normális emberek tényleg...

A normális emberek tényleg soha nem gondolnak öngyilkosságra?

Figyelt kérdés
Eszedbe jutott valaha, vagy soha? Nehéz elképzelni, hogy ez valakiben tényleg soha nem merül fel. (Járok kezelésre)
2023. júl. 24. 09:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy mennyire gondolja ezt valaki komolyan. Szerintem a legtöbb embernek van olyan nehéz időszak az életében, mikor megfordul a fejében egyfajta "mi lenne, ha..." gondolatként, főleg kamaszként, mikor még az embert - jóesetben - nem érte túl sok negatív hatás, akkor egy szakítás utáni érzésről is hiheti, hogy sosem fog elmúlni, így ezt a "megoldást" látja maga előtt.

De alapvetően egy stabil embernek nincsenek öngyilkos gondolatai. Érezheti magát nagyon rosszul, de nem akar öngyilkos lenni.

2023. júl. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%
Dehogynem,depressziónak hívják és nagyon nem játék...Vannak nehéz időszakok,és olyankor szimpatikus eljátszani a gondolattal hogy felrakok valahova egy kötelet aztán kész.Vagy leugrok jó magasról stb...De aztán ahogy telik az idő elmúlik,majd ha megint jön egy nehéz időszak akkor ismét visszajön ez az érzés.Ez állítólag egy beszűkült tudatállapot.Elvileg a génjeidben van az erre való hajlam.Nagyon nem igazán lehet vele mit kezdeni.Nekem maga a tudat segít megbírkózni ezzel hogy majd valamikor elmúlik,aztán persze számolok vele hogy lesznek napok/hetek/hónapok mikor ez visszajön.Próbálom a dolgok jó oldalát is nézni,nem csak a rosszat.Ez is valamelyest segít.
2023. júl. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
ha felmerül, mindig rájövök, hogy a teljesen értelmetlen, inkább előbb megölném aki miatt eszembe jutott, aztán lőjenek le inkább a rendőrök :))
2023. júl. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%
De, csak nem veszik komolyan, és nem csinálnak belőle ügyet. Olykor mindenki gondol rá. Csak hát, nem mindegy az, hogy havonta 1x átmegy a fejeden, a "lehet nem is kéne élni" gondolat, vagy napi 300x, kényszeresen, és szüntelenül. Nyilván a második esetben elég nehéz nem ügyet csinálni belőle.
2023. júl. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem aki kicsit is mélyebben gondolkodik az életről, annak eszébe jutott már életében. Aki csak felületesen éli a napjait, annak más. De igazából én pl nem merném sosem megtenni, már csak azért sem, mert nem mindenkinek sikerül. Ha balul sül el, az ember egy életre nyomorékká válhat, az meg sokkal rosszabb, mint ami előtte volt.

A másik pedig hogy tudom, hogy mindig minden rossz elmúlik, nem tart örökre semmi, jó és rossz dolgok sem. Ha nagyon kilátástalannak láttam a helyzetem, akkor is elmúlt egy idő után. Persze tudom, hogy valaki máshogy éli meg ezeket a dolgokat, engem eléggé megedzett, keménnyebné tett az élet már fiatalon. Pl szerelmi bánat miatt sosem lennék öngyilkos már, mert az tényleg elmúlik.

2023. aug. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!