Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az normális ha gyógyszert...

Az normális ha gyógyszert szedek de még mindig vannak öngyilkossági gondolataim?

Figyelt kérdés
Dulodet 60 mg-t szedek és néha Frontin 0,25 mg-t depresszióra.

2023. júl. 3. 15:16
 1/7 anonim ***** válasza:
58%

Nem semmiképpen sem. Menj vissza a dokihoz

Addig is lépj kapcsolatba velük

[link]

2023. júl. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mióta szeded a Dulodetet? Én attól még hallucináltam is, abba kellett hagynom.
2023. júl. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2 hónapja szedem kb. mellékhatásai már elmúltak.

Nem küldenek be a pszichiátriára ha elmondom?

2023. júl. 3. 15:51
 4/7 anonim ***** válasza:
61%
Szakmabeliként >> a gyógyszer kevés, terápia kellene. A gyógyszert azért adják a kollegák, hogy neurohormonálisan kicsit kiegyensúlyozottabb legyél, amikor hozzáfogsz a terápia feltáró munkájához (ami érzelmileg rendkívül intenzív lehet) és a depressziód ill. az önsértéssel kapcsolatos gondolatok mögött álló valódi okok feltárásához, megértéséhez majd kioltásához. Sajnos a súlyos levertség nem olyan, mint egy fejfájás, teljes gyógyulás nem érhető el receptes gyógyszerekkel. Addig marad, míg vissza nem tudod fejteni és rá nem jösz magad (segítséggel), hogy hol rekedtél meg és viselkedésváltozással, hogyan gyakorolhatsz majd újra kontrollt az életed felett, hogy ki tudj lépni a negatív spirálból. Terapeuta segíteni fog- egy ideig állami finanszírozás alatt is járhatsz, aztán érdemes szakpszichológust keresni. #1 is hasznosat írt, a pszichiáter is közvetlenül fog tudni segíteni a további szakember kiválasztásában!Hasznos lehet otthon a naplóírás is (esetleg ha kreatívabb vagy akkor a kreatív írás minden típusa), ezt a módszert gyakran ajánljuk, úgy hat mint egy párbeszéd a belső éneddel- sokminden leírva majd visszaolvasva már egy önismereti munkát indít be- relativizál és segít az ok-okozati minták megtalálásában (terapeuta is örül majd neki, hogy írtál ilyet). Kitartást.
2023. júl. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nincs pénzem, nem tudok jól dolgozni, nem vagyok jó semmire ez az egyik fő oka. Nem vagyok jó ebbe a pénzközpontú világba. Hiába próbálom elrejteni, ilyen ember mint én sehova nem kell.
2023. júl. 3. 16:18
 6/7 anonim ***** válasza:
67%
Jó gyógyszer mellett öngyilkossági késztetésem nincs. Nem lett minden happy, de azért nem próbálgatom a pengét a nyakamhoz. Szerintem nemcsak elmondhatod, hanem el kell mondanod az orvosodnak, hogy mit érzel és hogy vagy. Akkor tud segíteni, ha engeded.
2023. júl. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75%

Ha levágják a karod és visszavarrják és szedsz rá fájdalomcsillapítót, attól még ugyanúgy rotty leszel.


Mentálisan is dolgozni kell az ügyön, nem csak a gyógyszert tömni.


Remélem átjött a szélsőséges hasonlat.

A gyógyszer nem fogja megoldani csak csillapítani.

Keress pszichológust is.

2023. júl. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!