Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » ELEGEM VAN EBBŐL, nem találok...

ELEGEM VAN EBBŐL, nem találok megoldást, csak nekem van ilyen gondom? Hogy oldjam meg?

Figyelt kérdés

9-es vagyok, gimis. Állandóan leizzadok. Ilyen belső feszültség szerűségtől. Nem tudom kontrollálni. Elegem van belőle, hogy nem emelhetem fel a kezemet, mert ott van egy folt a pólómon. Mellékesen szeretném elmondani, hogy nincs sok önbizalmam. Talán azért van ez mert szorongok, és így jön ki.

Kérem ne pszichológust javasoljatok nekem. Valami más megoldást kell találnom, de egyedül nem megy. Kérlek segítsetek, mit tegyek. Mit tegyek, hogy megszűnjön ez a szorongás, az önbizalomhiány és ez az izzadékonyság. Anya azt mondta, hogy csak önmagamon tudok segíteni, de nem tudom hogyan. Kérlek SEGTSETEK.....:) :S


2010. okt. 14. 16:34
 1/9 anonim ***** válasza:
szia. nem vagy ezzel egyedül, pedig én már 21 éves vagyok. Néha minden jól megy, próbálok mindent leszarni, de ahogy kilépek az utcára elkezdek szorongani... de tudat alatt. sajnos nemtudom mi segíthetne... én ezért tértem át a fekete felsőkhöz meg fehérhez... :\ bocsi, hogy nem tudok segíteni, csak gondoltam leírom, hogy nem vagy egyedül ezzel a problémával. 21/L
2010. okt. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Szeríntem is csak önmagadtól függ.Nekem is voltak szorongásos "tüneteim",ami rajtam sokat javított az egyik a sport,futás!Sokkal nyugodtabb voltam amikor eljártam futni.+Sokat eljártam szóraakozni,vagy vegyél magadnak 1-2üveg sört,lehet bolondságnak tünik sörözni otthon,de érezni fogod milyen mikor oldott vagy,gátlásaktól mentes,de még jobb ha a haverokkal iszol,emberek közt,mértékkel.Hidd el hogy elfog múlni,minden nap képzeld el 1kicsit hogy nem vagy feszült!És akkor úgyis lesz!Sikerülni fog!
2010. okt. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Használj solutio antisudoricát :) Nekem bejött, azóta nem izzadok :)
2010. okt. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
AXE dezodor és kész :)
2010. okt. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nekem is volt ilyen. sajnos ez idegi alapon van, meg hát ugye előre stresszelsz, h jaj, csak nehogy folt legyen. Ciki, nem ciki, nem te vagy az egyetlen. Nyugodtan emeld fel a karod, esetleg hordj nem túl feszes ruhákat, le fogod tudni győzni, a lényeg, hogy legyen jó illatod.
2010. okt. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ahogy az utolsó hozzászóló is írta, legyen jó illatod, maga az izzadás nem olyan égő.


Amúgy én is ilyan voltam, néha még mindig előjön, állásinterjún, orvosnál, ha behívat a főnök az irodába vagy ha zavarba hoznak.


De amíg sulis voltam, szinte minden napos volt, főként 9-10. osztály tájékán.

Én magamat szoktattam le róla, mégpedig úgy, hogy szembenéztem a félelmeimmel, és azt mondtam: "izzadok? izzadjak. Félek? féljek! míg bele nem szakadok"

Nem szerettem ha sok szem rám szegeződik, nem szerettem ismerkedni, mások előtt enni vagy beszélni. És mind megtettem, jelentkeztem szavalóversenyre, beiratkoztam a kézilabda csapatba, csoportos feladatoknál átvettem a szót...stb. mindent megtettem amitől addig féltem. És bejött. :P Először rémes volt, remegtem, izzadtam, majd egy idő után minden elmúlt.

2010. okt. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Figyelj csak. Nagyon nem mindegy, hogy mitől izzadsz. Több oka is lehet.


A. Lehet, hogy ez a serdülő kor, és a vele járó hormonális változások még normális kísérője. Ha erről van szó, talán meg kellene próbálni dezodort váltani, és pamut ruhákat viselni zömében, amik beszívják a nedvességet.


B. Lehet, hogy nem normális mértékű az izzadásod, és valamilyen fizikális elváltozás, zavar van a hátterében, amit első körben a háziorvosnak kell felderítenie, és javasolnia a további teendőket.


C. Megemlítetted a szorongást. Ezt se ártana feltérképezni. Az emberek társasága váltja ki belőled a szorongást? Mikor izzadsz? Otthon, egyedül, biztonságos közekben is előjön az izzadás? Vagy inkább iskolában, vagy sok idegen ember között? Társas helyzetekhez kötődik az izzadásod? Ha igen, van egyéb dolog is az izzadáson kívül? Például elpirulásra, remegésre, erős szívverésre gondolok.


Mert ha így van, akkor az izzadásnak lelki okai vannak, és szóba jöhet a szociális szorongás lehetősége is. Ami bizony pszichológus, vagy pszichiáter hatásköre, akár tetszik, akár nem. Ha ez a helyzet, keress segítséget. Háziorvos elküld ingyenes pszichológiai ellátásra.


Ebben az esetben én mindenképp ezt javaslom, és nem igaz, hogy csak magadon tudsz segíteni. Ha szenvedsz, tessék segítséget kérni, nem szégyen. Arra pedig pláne semmi szükség, hogy a tüneteid súlyosbodjanak, mivel kezeletlenül marad a szorongásod.

2010. okt. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ma 09:32-es válaszolóhoz még annyit fűznék hozzá, hogy sok esetben jelentkezik a szociális szorongás serdülőkorban, amikor nagy gondot okoz mások előtt enni-inni, beszélni. Ez sok esetben elmúlik magától is, a serdülő kor végével. Például olyan módon, ahogyan a válaszoló is írta, hogy egyre többet kerül az illető a szorongást okozó helyzetbe, és úrrá lesz a félelmein.


Ám nem minden esetben múlnak el a panaszok maguktól. A masszív, erős, stabil szorongást mindenképp szakember segítségével kell kezelni. Mert ha állandósul, az az életminőséget, a mentális állapotot, és a testi egészséget is károsítja.

2010. okt. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a válaszokat!! az utolsó válaszolónak teljesen igaza van, de hála az égnek ennyire nem komoly. Csak a suliban izzadok. És csak ritkán vagyok NAGYON NAGYON rossz kedvű. Van, amikor rossz kedvű vagyok, de nem olyan dúrva, csak azért mégis érzem a szorongást magamban. EZ az izzadás meg sztem a feszültség így jön ki. Csak idegesít, hogy nem tudom leküzdeni!!
2010. okt. 15. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!