Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Évek óta járok pszihiáterhez,...

Évek óta járok pszihiáterhez, utóbbi hetekbe nagyon magam alatt vagyok, még az öngyilkosságon is gondolkoztam.Nem akarok ilyen bánat életet élni, de semmi kedvem meg energiám bármihez is.Megihatok 3-4 kávét is akkor is... Hogy tudnék ebböl kijönni?

Figyelt kérdés

Pszihiáter írt fel xanaxot azt mondta ha ilyen gondolataim támadnak akkor inkább vegyek be belőle,azt mondta az öngyilkosságnál bármi jobb.

Hétvégén szoktam iszogatni akkor úgy jobban elvagyok pár sör után,de nem akarok még a piára is rászokni.

Már annyival is meg lennék elégedve ha lenne energiám felkelni,és mondjuk főzni egyet vagy csinálni valamit (egyedül élek)

Múltkor pl időbe felkeltem reggel mert csak délutánra kellett dolgozni menni megittam egy burnt aztán mondom kezdek valamit magammal,de szerintem max egy órát ha fent voltam aztán vissza feküdtem inkább az ágyba.

Van 1-2 "barátom" de velük sincs kedvem találkozni mert ilyen szar a hangulatom nem akarom hogy lássák rajtam vagy őket is lehangoljam.

De ez is milyen élet ha az ember be xanaxolva bírja csak átvészelni a napot?

Vissza menőleg sokat tudnék írni hogy hogy alakult ki nálam ez a "betegség" már gyerek korban kezdődött családba voltak cifra dolgok. aztán most 35 évesen én is elváltam.

Legszivesebben felkötném magam de van 2 kisfiam csak azért nem teszem,de még igyis úgy érzem sokszor hogy rezeg a léc.

Nagyon értelmetlennek és sz*rnak látom az életemet pláne így egyedül de meg próbáltam már mással az sem működött nem tudok együtt lenni senkivel meg nem is akarok.

Olyant nem találok aki nekem kellene,olyannal meg nem leszek együtt akivel nem akarok csak azért hogy legyen valakim.


2023. júl. 27. 11:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, miért nyugtatót írt fel neked, hangulatstabilizátor/antidepresszáns helyett. Felvetném a helyedben nála.

Valamint emellett, ha van lehetőséged, pszichoterapeutát is keresnék.

2023. júl. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

azt is szedek mind kettőt sajnos

reggel az anti depit este a hangulatstabilizátort

nem hiszem el hogy nem tudok csak simán ellenni mint más normális ember,hogy mért killódok folyton de télleg nem bírom össze kaparni magam illetve csak ritkán.

van 1-2 hét amikor tök jól elvagyok de utánna mindig olyan hét szokott következni amikor meg tele a hócipőm mint pl most.

Szerettnék egézséges boldog életet élni nem nyugtatót szedni meg ilyen szarokat és ez is kikészít de nélküle meg még ennyire se mennek a dolgok mert próbáltam már letenni 2X is

2023. júl. 27. 12:22
 3/21 anonim ***** válasza:

Értem. Akkor vesd fel, hogy változtassatok a gyógyszereken.

Ezek mellett tényleg a terápiát javaslom.

Sajnálom hogy ez van, de tuti hogy lesz kiút ebből!

2023. júl. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
50%
Fura hogy 2 év alatt nem találtatok neked megfelelő gyógyszert. Mert ha AD és hangulatstabilizáló mellett is depressziós vagy, nyilván valami gond van a gyógyszerrel, vagy másik kéne, vagy az adagolással variálni valamit. Pszichoterápia pedig mindenképp kellene szerintem, nem is értem, hogy 2 év alatt ezt nem javasolta a pszichiátered.
2023. júl. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

egyszer sem mondta.

Csak azzal a szar xanaxal tompítom az ilyen érzéseket hogy kibírjam a napot.

Pszihoterápia az mit takar ott mi történik?

Remélem nem olyasmmi mint egy drog elvonó kúra hogy bent kell lenni heteket.

2023. júl. 27. 13:32
 6/21 anonim ***** válasza:
52%

Pszichoterápia, általában heti 1 alkalom, terapeuta szakemberrel. Legfőképpen beszélgetés, kérdésekkel, célzott kérdésekkel próbálja az emberben a sok sok sok éve elnyomott dolgokat (amikről nem is tudtunk!) felszínre hozni, azokat új megvilágításba helyezni.

Depresszió, szorongás, és egyéb mentális betegségek, így idővel elkezdenek enyhülni, mivel megérted, mi honnan ered nála, miért is csinálsz, gondolkodsz, vagy állsz hozzá úgy a dolgokhoz, ahogy. Ha jó a szakember, és jól tudsz vele együtt dolgozni.

2023. júl. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Emellett említsed a pszichiáterednek, hogy egyszerűen nem jók a gyógyszerek, cserét szeretnél.
2023. júl. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Hát, nekem is durván burnoutom van és az öngyilkos hangulatokig nem jutottam el, de elég sok dologig igen, míg véletlenül rá nem eszméltem egy haverom által, hogy beteg vagyok. Tudakolózom most én is, s arra jutottam, hogy a legfontosabb az lenne, hogy találjak valami célt magamnak, amiért értelmes legyen élni pl. Egy hobbi, amit szeretek. S másik, hogy egy rendszert kialakítani a napomban, mert ugyanígy vagyok, hogy felkelni is alig van kedvem, azt se tudom, hol a fejem, nincs semmi életcélom, amiért érdemes legyen. Szóval most erőszakolom magam, hogy fix időben keljek fel, időben feküdjek le és minden nap legyen egy ksiebb-nagyobb séta beiktatva, kis mozgás szabadlevegőn endorfint termel.

Próbáltál rövid távokat szaladni pl? Kéne valami egyszerű mozgást beiktatnod minden nap szerintem, csupán gyógyszerezéssel nem fogsz kilábalni.

S még egy jó tanács, ha érdekel... csak lassan, apró lépésekben. Próbálj ki egy sétát, nézd meg, jól esett-e. Próbálj ki egy jó filmet, egy jó kaját, vagy akár menj el s kérj ki a vendéglőben egy jó steaket, vagy amit szeretsz. Keress pár apró dolgot, ami jól esik és szereted, s nem drog meg energiaital.

2023. júl. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat :) utánna nézek ennek pszihoterapeutának hátha beválik.

Kell hogy legyen valami megoldás.

Mai nap is úgy elment már 5 óra mult és semmi hasznosat nem csináltam mai nap is ment a levesbe...

Tudom hogy csak magamra vethetek de ha egyszerüen nincs kedvem semmihez semmi nem okoz örömet,nem tudom mért van ez nem érdekel semmi...

Az a baj pont nyári leállás van a munkahelyemen és nem tudok mit kezdeni magammal,pláne hogy az ember pénz szükében is van.

2023. júl. 27. 17:13
 10/21 anonim ***** válasza:
Kelj fel s menj el egyet szaladni vagy sétálni este, amikor nincs meleg ;) Szorítsd össze a fogad, meg tudod csinálni! Ehhez nem kell pénz.
2023. júl. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!