Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha klisékkel bombáz a pszichol...

Ha klisékkel bombáz a pszichológusom, akkor lehet rossz szakembert választottam, vagy tényleg ennyi volna mindössze egy pszichológiai kezelés?

Figyelt kérdés

Nincs másik szakemberrel tapasztalatom. Ahova járok az a városban egy ajánlott szakember, klinikai szakpszichológus és kognitív terapeuta.


Pánikrohammal kerestem fel valamint enyhe depresszióval.

A depressziómat azt szerintem magamtól már elég jól megoldottam.


A pánikrohamokra ajánlott egy légzőgyakorlatot, amit eddig is ismertem már youtube videókat böngészve (nálam nem működik egyébként).


A pánikrohamokra, amelyek általában külsős helyeken kap el, azokra pedig ilyet mondott. Hogy kutassam fel van-e valós félelem helyzet bennük. De hiába sorolom neki, ezek spontán jönnek. Rámjön a szorongás attól meg pánikba esek.


Ő meg mondja, hogy de ne essek pánikba, mert ezek a szituációk nem olyan, aminek ezt generálni kéne. Utána mondta azt, hogy el kell juttatni a szervezetem arra, hogy minél többször keresek stresszes szituációt és végül annyira alacsony lesz a szorongásom a hozzászokás miatt, hogy nem lesz pánik sem.


Meg mondta, hogy ne érezzem magam rosszul, hanem jó dolgokra gondoljak.


Most nem akarok nyers lenni, de ezeket én is tudtam magamtól is, nem kellett volna hozzá 7x18000 Ft terápia.


Nyilván nem szeretek rosszul lenni, ezt kellene feltárni szerintem, hogy mi okozza. De ő csak ezt szajkózza, hogy ne érezzem magam rosszul.


Ez olyan, mintha valaki elvágja a kezét és mondom neki, hogy ne sírjon mert az úgysem segít, közben van akinek ez jön magától.


Fúh, na mindegy.


Remélem értitek, szerintem ez az egész kezelés eddig klisé.

Olyan, soha ne add fel! Vagy minden kezdet nehéz duma.

Nem hiszem el, hogy a bölcsész karon ennyit tanítanának az évek alatt összesen, de lehet csak én fogtam ki rossz szakembert.


Viszont az online pszichológus fülnél olyan jó ajánlásai vannak, de köszönőviszonyba sincs azzal amire én számítottam.


2023. júl. 28. 14:02
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Nyilván én is tudom, hogy egy bolti bevásárlás nem pánikhelyzet, de magától jön a szorongás.


Most ha ő is elmondja ugyanezt, hogy de ez nem egy valós félelemhelyzet, ahhoz úgy vélem nem kellett éveket tanulni egyetemen.

2023. júl. 28. 14:04
 2/12 anonim ***** válasza:
31%

A legnagyobb családi tragédiàimat mondtam el, de meg is bántam. Pókerarccal hallgatta végig. :D


Szégyenkezve hazamentem...

2023. júl. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

2-es átérzem...


Csak azt nem értem, hogy valakinek van 30-40 online értékelése, hogy nagyon jó, akkor nem értem, hogy én hogy lőhettem vele ennyire mellé.

2023. júl. 28. 14:15
 4/12 anonim ***** válasza:
48%

Az ilyen értékeléseket meg is lehet venni (külön szolgáltatások vannak ilyesmire), ill. a rosszak eltűntetését is.

Egyszer írtam google-ön egy teljesen valós negatív értékelést egy fogorvosi rendelőről, és rámküldtek valami ügyvédet! Alig bírtam lerázni, mindenféle számlákat kellett küldenem, bizonygatnom hogy tényleg ott jártam, perrel fenyegettek stb. Végül fent maradt a negatív értékelés, de képzelem hogy sok ember beijed és inkább leveszi.


Szóval az értékelések kb haszontalanok, én már nem is nézem őket, ill. max csak a negatívakat. A pozitív az nagy eséllyel kamu.

2023. júl. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
48%

Az értékelések valóban nem reálisak.


Tudjátok ma már minden illúzió.

2023. júl. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
18%

Vagy az is lehet, hogy nem minden fajta problémát tud egyformán jól kezelni az adott szakember. Lehet, hogy mondjuk depresszióból jó, de pánikrohamból nem.


Mindenesetre próbálj inkább máshoz menni szerintem.a

2023. júl. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Fel kéne tudnia mérni, hogy ki az aki intelligensebb ember, és így a (neki) triviális megoldásokon már végigrágta magát, mind fejben, mind gyakorlatban. De ehhez neked is meg kell mutatnod hogy az vagy, sokat kell mesélned.
2023. júl. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Én 12 év alatt legalább 10 "szakembernél " jártam,szóval van tapasztalatom.

Ez egy sarlatán volt.Igazából az első megérzésre ott kell hagyni az ilyeneket.Én megtaláltam azt,akivel együtt tudunk működni.Emléjszik rá egy év távlatából is amit elmondtam Neki,figyelembe veszi a véleményem,amire azt mondom hogy nekem nem használ nem erölteti,keresünk más módszert olyankor stb.stb.

Szóval létezik jó szakember,csak keresni kell és nem leragadni az idióták melett.

2023. júl. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Phoney ***** válasza:

A kognitív terápia eleve nem minden problémára jó, még szorongásos zavaroknál sem. Azért népszerű, mert amikor működik, akkor viszont igen gyors és hatékony.

Persze az sem kizárt, hogy más szakemberrel neked is jó lenne a kognitív terápia.

2023. júl. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem első körben irány mutatást szeretne tartani neked a terapeuta, hogy merre indulj és csökkenteni a szorongásod, vagy megoldásokat mutatni rá, és a következő körben ha már jobban kezeled, akkor ásna mélyebbre, hogy honnan jön.

Viszont adj visszajelzést. Szokta kérdezni, hogy hogy érezted magad, vagy ilyesmi? Mondd el nyugodtan, hogy úgy érzed / azt gondoltad ennyi alkalomnak már lesz pozitív hatása (tényleg, egy picúrka javulás kéne). Ha normalis, örülni fog a visszajelzésnek, kipróbál más megközelítést, vagy bármi.

2023. júl. 31. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!