Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Drog függő vagyok, hogyan...

Drog függő vagyok, hogyan szokhatnék le?

Figyelt kérdés

Nem a kábítószerre, mint tiltott készítményekre kell gondolni, hanem az okos eszközökre. Egyre többször látom, hogy így hivatkoznak rá.

25 éves vagyok, és úgy érzem, hogy sok időt elpazarlok az okos eszközeimmel, túl sok videót nézek, podcastet és egyéb hangfájlokat hallgatok, sokat nyomkodom a telefonomat értelmetlenül, hogy akkor is ingerekkel elégítsem ki az agyam. De nekem ehhez többet nincs kedvem. Több helyen olvastam és hallottam, hogyha napi 4 órát tölt közösségi médiában valaki, az 1 év alatt 1440 órát egy új nyelv megtanulásával, új szakma megszerzésével, több ezer km futással, több száz könyv olvasásával és egyebekkel is tölthetne, és elgondolkoztam, hogy semmi értelme sokszor ugyanazt látni, ha nem, akkor olyan újdonságokat, aminek az agyam jutalmazó rendszere nagyon örül, de ha racionálisan belegondolok, arra sem fogok néhány napnál tovább emlékezni. Azokra, amiket megtanulhatnék, elérnék, azokra emlékeznék és előnyömet is szolgálnák.


Sokat változtattam, a közösségi médiát napi 5-10 percig használom összesen. De a YouTube és Twitch... Ha egy átlagos szombatot nézünk... a felkelésem és lefekvésem között szinte végig nézek és hallgatok valamit. Az esetek többségében tudományos, informatív jellegű videókat nézek és hallgatok, de sokszor csak olyan "meh" jellegű tartalmakat, amiket jó tudni, de nem feltétlen szükséges, stb. A legnehezebb ezekről leszokni, ezek okozzák a komoly függőséget, mindig félek, hogy lemaradok valamiről. Hogyan szokhatnék le? Amikor nem nézek valamit, úgy érzem, mintha megőrülnék, hogy nem tölthetem be azt az űrt, ami bennem van. Ezért is tituáltam drogként, mert hasonló tüneteket produkál mindkettőnek a hiánya. (Bár a drogot, mint készítményt soha nem próbáltam és nem is fogom, de hallottam már miket okoznak.)


Most is hallom a 22 éves húgomat, hogy görgeti a TikTok-ot... iszonyú időpazarlás, mert semmi érdekességet nem hall, csak elhitetik vele azt. Pl. kit érdekel, hogy melyik hírességek laktak egy városban?



2023. júl. 29. 08:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%

Csinálj olyan dolgokat, amiket unalmasnak találsz, és mások szerint még is jó.


Pl. sétálni az erdőben. Futni fél órát.

2023. júl. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%

https://www.youtube.com/watch?v=wK-s2qBU40A


Itt említést tesz arról, hogy mit érdemes ilyenkor csinálni. Ő a Harvardon végzett, neves pszichiáter, aki pont ilyen problémákra szakosodott.

2023. júl. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Jézus megtud szabaditani
2023. júl. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én tartani szerettem volna 24 órás szünetet kihívásképpen. Velem tartasz?
2023. júl. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
4-es, azzal semmire sem fogsz menni. A receptoraid nem 24óra alatt fognak rendbe jönni, hónapokig kellene kicsit kevésbé bombázni az agyatokat olyan dopaminnal, ami gyorsan jön, kis teljesítménnyel. Hozzákéne magatokat szokatni ahhoz, nem a dopaminban úsztok egész nap, mint egy speedfüggő.
2023. júl. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szedjetek egyébként jó minőségű magnéziumot, cinket, b vitaminokat, szelént.
2023. júl. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"A receptoraid nem 24óra..."

Nem is ez a cél, erről ennyit...

2023. júl. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mármint a 24 órás szüneteléssel.
2023. júl. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

7


Hát mi? Elmondhasd, hogy 24órát nem nyúltál a telefonodhoz? Az már nagy érdem.

2023. júl. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Minek magyarázkodjak neked?

Csak egy szimpla kihívás! Ennyi... Nem magyarázkodom tovább, hiszen nem vagy te senkim...

2023. júl. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!