Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan szokhatnék le a körömrá...

Hogyan szokhatnék le a körömrágásról egyszer s mindenkorra?

Figyelt kérdés
Maximalista vagyok, mindig elhalogatok és túlstresszelek mindent. Ha nem a körmömet, akkor az ajkaimat rágom. Sokmindent kipróbáltam már, de nem hatott semmi. Ettől még nem gondolnám, hogy ez egy egészséges szokás lenne, főleg mivel mindig fájnak az ujjaim már, illetve kinézetre sem túl szép.:( tanácstalan vagyok

2020. jún. 2. 16:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Neked mi válik be? - nem tudom.

Nekem mi vált be? Rossmanos körömlakk körömrágás ellen / megkértem a közelállóimat szóljanak rám / amikor észre vettem postás gumit jól meghúztam a csuklómon, hogy segítsen leszokni a fájdalom / a rágás helyettesítéseként az ujbegyeimet dörzsölöm egymáshoz a két kezemen, az is legalább annyira megnyugtató / megnéztem néhány szájfertőzést, amit köröm rágás útján lehet elkapni - elég motiváló!


Ezen felül tudatosítottam, hogy ez stressz miatt van és elkezdtem kezelni a stresszt az életemben.

2020. jún. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Nem tudom lány vagy-e, de nekem az segített, amikor szépen meg volt csinálva, úgy jobban észrevettem magam valahogy.
2020. jún. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én pl pasi vagyok, és a körömrágás elleni lakk nem látszik, erősít is és kellemetlen, keserű.

Szóval nyugodtan használható, unisex.

2020. jún. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát én mindig amikor le akartam rágni, magamra szóltam, hogy nem. Meg egyszerűen a saját rágott körmömet undorítónak találom. Pfuj.

Bár néha megesik, hogy egy egy alkalommal, mikor stresszesebb vagyok lerágom, de sikerült összekapnom magam kicsit.


De a színtelen körömlakk is segít.

Esetleg tarts valamit kéznél, amit köröm rágás helyett tudsz alkalmazni stresszre. Pl szivacsos labdát, tollat amit tudsz kattogtatni.

2020. jún. 13. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!