Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A II. világháború vajon mind...

A II. világháború vajon mind a mai napig érezteti a hatását az emberek mentális állapotán?

Figyelt kérdés
Csak 3-4 generáció. Szerintem ennyin még bőven végigvonulhat az akkor átélt traumák hatása.

2023. júl. 29. 13:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%

Igen, bár nem mindegy, hol és milyen rétegnél.

Pl a németeknél a most 60+os korosztály általánosságban nem tudja kifejezni az érzelmeit, mert a hitleri propagandának köszönhetően őket nagyon ridegen és távolságtartóan nevelték (hogy jó katonák lehessenek... vagy legalábbis azt hitték, hogy működni fog). Ez a korosztály most érzelmileg elszeparáltabb, hiába nem akarták tudatosan ebben a szellembe nevelni a gyerekeiket, de hát csak abból tudtak adni, amilyük volt, úgyhogy az utánuk jövő generáció sincs sokkal előrébb.

2023. júl. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%
Igen. Ezért van ennyi személyiségzavaros, borderline stb ember,mert a háború által testileg-lelkileg megnyomorított generáció diszfunkcionális családokat hozott létre és kitermelte ezeket az utódokat. Csak magas intelligenciával, tudatossággal, fájdalmas lelki munkával tudnak egyesek ezen túllépni, hogy lehetőleg ne adják még tovább a traumát a következő generációknak. Sajnos keveseknek sikerül.
2023. júl. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
Persze.
2023. júl. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én családomban az a helyzet, ahogy a kettes hozzászóló leírta. Férfiágon voltak/vannak ilyen problémák: nagyapámnál kezdődött, apumnál folytatódott, de a legdurvábban nálam jött ki és az egyik tesóm is részesült belőle. Nálam 19 évesen diagnosztizáltak borderline-t meg egyéb szarságokat. Azóta is szenvedek ezektől. Én már nem vállaltam gyereket, mert elég nagy eséllyel továbbörökítettem volna ezeket a dolgokat.


43/F

2023. júl. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Nálunk talán még amiatt is súlyosabb lehet a helyzet, mert alapvetően agrárország voltunk/lennénk, és a paraszti világ sem éppen arról híres, hogy mentálisan kiegyensúlyozott emberek kerülnének ki onnan.


Illetve rengeteg olyan ember "emelkedett ki" az államszocializmus alatt, akik valójában baromira nem álltak készen egy ekkora ugrásra a társadalmi piramison belül. Minden túl gyorsan történt, és ez manapság csak még rosszabb.

2023. júl. 29. 14:10
 6/15 A kérdező kommentje:
#4: no offense, én bő 4 évvel vagyok fiatalabb, de igen, a te, és a nálad valamivel idősebbeknél figyelhető meg ez az extrém agresszió, rosszindulat, ami viszont átcsap gyermeki rémületbe, ha hasonló válaszreakciót kapnak. Az öregek meg sunyik, ők még a de facto csúnya verés emléke miatt fondorlatosabbak.
2023. júl. 29. 14:14
 7/15 anonim ***** válasza:
73%

"Ezért van ennyi személyiségzavaros, borderline stb ember"


Ez nettó csúsztatás, már csak azért is, mert egyelőre a tudomány nem tudott egyértelmű, igazolható okot találni a személyiségzavarok kialakulására. Reálisan nézve a háborús traumák (nem csak a csatatéri) lehetnek az okok KÖZÖTT de semmiképp sem ez indokolható önmagában.

2023. júl. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nemcsak a 2. hanem még az elsőt is érezzük szerintem. Aztán most vagyunk 8+ milliárdan de a 9-et nem fogjuk elérni és megint lesz éhezés stb, mert ennyi embert nem bír majd el úgy a bolygó ahogy most használjuk.
2023. júl. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
97%

Inkabb az idoseket, a fiatalokat egyaltalan nem. Sot poenkodnak vele neha... zsidoznak meg ilyenek.


Egyik sem jo, mert az idosek olyan szinten paraznak hogy azt hiszik lehallgatjak meg a TV-juket is.


A fiatalok meg felneznek hitler ideologiajara neha.

2023. júl. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
41%
7 de már rég megvan, legfeljebb hozzád nem jutott el az infó.
2023. júl. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!