Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet 2 teljesen ellentétes...

Lehet 2 teljesen ellentétes alteregóm egyszerre?

Figyelt kérdés

A kérdés nem engedélyt kér xd

lehetséges és ha igen mitől van/mit lehet tenni ez ellen?


2023. júl. 31. 11:31
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Értelmesen kérdezz. Értelmetlenre ne várj adekvát választ. Nem értem, mért vagy lusta néhány sorban kifejteni, mit akarsz. Általános válasz Freud alapján: emberben az ösztön-én (id) és a felettes én (superego), a jó és rossz harcol, aztán a gyakorlati én (ego) csinál valamit: egyiket, másikat vagy valami közteset.
2023. júl. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Phoney ***** válasza:

Milyen alteregód? Ha mindkettő te vagy (nem pedig olyan, mintha valaki más irányítana), akkor ezek csak perszónák, és igen, lehet.

Azt lehet tenni ellene, hogy szembenézel vele, ki vagy valójában (mert általában az nem tudja, akinek kínos), és álarcok helyett felépítesz egy igazi identitást. Mondjuk ez saját kútfőből elég nehéz, főleg felnőttkorúként.

2023. júl. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Inkább második személyiség az, nem alterego.

De amúgy van ilyen, disszociatív személyiségzavarnak hívják, ahol általában trauma hatására lehasad egy rész a komplett személyiségből, az alany pedig váltani tud a két személyiség között. Ez azonban ritka, specifikus helyzet, komoly kórkép: sokszor nem emlékeznek rá, mik történtek velük, amikor a másik személyiség irányította őket, stb.

Alapból az, hogy az ember némileg meghasonlott, pl másként viselkedik más helyzetekben, vagy különböző emberek társaságában eltérően viselkedik, az nem sorolható ide.

2023. júl. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!