Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kezeletlen bipoláris zavar...

Kezeletlen bipoláris zavar átmehet borderlinbe?

Figyelt kérdés
19 évesen bipoláris zavart, illetve generalizált szorongást diagnosztizáltak nálam. Nem jártam pszichiáterhez, mert nem volt rá pénzem. Most 22 vagyok, már van, el is kezdek majd egy terápiát a jövőben. Viszont szerintem már borderlines vagyok.

2023. aug. 1. 19:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha már jársz, a pazichiáterednek jelezd a gyanúdat, és megbeszélitek, ő hogy látja a tüneteid alapján.
2023. aug. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem így működik. Ha bipol vagy, az is maradsz életed végéig. Ha úgy érzed, hogy félrediagnosztizáltak, jelezd szakembernek.
2023. aug. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Így van. Az egyik nem átmegy a másikba, hanem kialakulhat egymás mellett. Simán lehetsz borderline is a bipoláris mellé sajnos, mert előbbi nem fog csak úgy elmúlni/átalakulni, ha már van, akkor marad is.

Ezeket egyébként sokszor diagnosztizálják félre, mert vanak hasonló tüneteik, ezért fontos, hogy mindent jelezz a dokinak, hogy minél pontosabb képet kapjon az állapotodról.

2023. aug. 2. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
61%
Lehetsz mindkettő,nem ritka.
2023. aug. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#4 De, a kettő együtt valójában elég ritka, vagy a gyógyszerezés miatt szokták beírni a másikat is, vagy félrediagnosztizálják, mert hasonlítanak egymásra a szélsőséges hangulatváltozások miatt. Az előbbi miatt van szinte minden borderesnek bipoláris diagnózisa is, a bipolárisokat meg kezdetben sokszor nézik (főleg a nőket) érzelmileg labilisnak.
2023. aug. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!