Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kezdem feladni bipolárisként....

Kezdem feladni bipolárisként. Mit tegyek ?

Figyelt kérdés
Az se érdekelne,ha rákos lennék és meghalnék.öngyilkos nem merek lenni,de rengeteget szenvedek bipoláris zavarosként már nagyon régóta és hiába szedek gyógyszereket. Minden nap ingadozok,de főleg depresszio van. Meg is értem aki öngyilkos lett és ilyen beteg volt. Nem hiszem el ,hogy lehet tünetmentesnek lenni. Borzaszto belegondolni,hogy így kell leélni egy életet. Ezt csak az tudja aki benne van. Plussz még szociális szorongásom is van. Nem tudok dolgozni és ez is kikészít. Kilátástalan az egész. Pszihiáter se tud semmit csinálni. Ezzel nem lehet együtt élni. Ez nem élet.
2023. júl. 23. 18:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
Barátaid vannak? Barátod, barátnőd? Hasonló problémával rendelkező emberekkel szoktál beszélgetni?
2023. júl. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Már nincs barátnőm.Pár barátom van,de nem tudják. Neten szoktam beszélgetni hasonloakkal.
2023. júl. 23. 19:02
 3/12 anonim ***** válasza:
32%
Litium volt mar? Annyira aljas betegseg, mivel az impulzivitas miatt a depresszio nem kezelheto a bevalt szerekkel. Barmennyire hardcore, mellekhatasok, kontroll kell, litium kell.
2023. júl. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
4oras munkát kéne keressél ahol a megváltozott munkaképességű személyek részére vannak munkák. Én se hittem volna hogy bírom majd csinálni,én is bipo vagyok. A legjobb döntés volt, van mindennap célom, emberek közt vagyok,dolgozok saját pénzt keresek és önálló vagyok. Be kell fejudjel legalább 3-4hetre hogy megfelelő gyógyszerekwt kapják, ott tanítanak relaxációs technikákat is. Mindig csak egy napot nézz.amikor a legmélyebben voltam, már ha tusolni bírtam már örültem.es mindig kicsit többet akartam elérni. Én írok egy napi és heti listát,azokat pipalom.nagyon jól működik. Pl beirom ,hogy fogmosás fürdés, hajmosás, kutya etetés, mosás, takarítás, főzés bevásárlás,munka stb. És pipalom ki őket ahogy megcsinálom. Ha nagyon X árul vagy hívd fel a lelki elsősegélyt, tavaly sokat hívtam őket már az,hogy vmi meghallgat sokat segít majd. Kitartást!
2023. júl. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az sajnálatos, hogy már nincs barátnőd, nagyon sokat tud segíteni, ha van valaki melletted, aki szeret, és megért. De csak akkor, ha tényleg megért, és melletted áll, különben nem ér az egész semmit. Nyilván így nehéz párt találni, napról napra nehezebb, de ha esetleg valahogy mégis menne a keresés, akkor mindenképpen ölj bele energiát. A 4 órás munka jó ötlet, javaslom az olyan melókat, ahol van home office, ilyenek pl. a biztosítói, illetve banki munkák, ezek közül sokhoz semmi végzettség nem kell érettségin kívül. Emellett mindenképpen sportolj valamit, a futás nagyon jó, de ha a kimozdulás is problémát okoz, akkor otthon próbálj valamit. Viszont futni lehet olyan helyen is, ahol nincsenek sokan, érdemes ott megpróbálni, ha zavar mások jelenléte. Illetve még 1 dolgot javaslok: kezdj el multivitamint szedni, ha van rá pénzed, de ne ezeket a patikai gagyikat, hanem olyanokat, amik megadózisban tartalmaznak vitamint. Ezek nagyon sok esetben tudnak hatalmas segítséget nyújtani.
2023. júl. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Litium még nem volt. 4 órába meg nem tudok melozni,mert nem vagyok leszázalékolva.
2023. júl. 24. 05:22
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Az sajnálatos, hogy már nincs barátnőd - 5-öske, egy egykori barátnő személyében írok ide: Éltél már együtt pszichés beteggel?


Én igen, és életem legszebb napja volt, amikor végre leléptem. Pedig szerettem az exemet, de a betegségével teljesen kicsinált egy idő után.

2023. júl. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem mindegyik pszihés beteg rossz. Nagyon sok bipoláris kedves és türelmes. Én is ilyen vagyok.Igaz csinaltam csinalok hülyeségeket de ki nem. Nagyképü öntelt emberek vannak és nem bipolárisok.ennyi.
2023. júl. 24. 12:09
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem is meném a litiumot. Meg amugy minden nap iszok elég sok alkoholt ,hogy enyhítsem a depresszios fázisokat.
2023. júl. 24. 14:30
 10/12 anonim ***** válasza:
Az komoly. Magyarán vki eltart és dolgoznod se kell. Hidd el össze szedned magad ha a lakhatasod kajad múlna rajta. Simán el vagy kényeztetve. Azért nézz a tükörbe. Felnőtt ember és még 4oraba se dolgozik. Gratulálok a szülőknek.
2023. júl. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!