Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezzel a problémával ti elmenné...

Ezzel a problémával ti elmennétek orvoshoz?

Figyelt kérdés
Úgy érzem ki vagyok merülve. Néha remegés jön rám. Ha izgatottabb vagyok szinte fulladok, nehezebben veszem a levegőt. Hetente kb. 2 éjszakán bámulom a plafont.Sok a gondom, írhatnék ide egy kis regényt. Pszichológushoz már járok régóta. Nagyon jónak tartom. Már akkor elkezdtem amikor még nem volt ennyi problémám. Szóval azt ne írjátok, hogy oda menjek el. Én eddig mindig csak "tényleg betegen" mentem orvoshoz. - Magas láz, gyulladások, covid stb.- Ti ezekkel a tünetekkel elmennétek? Nem bagatell? / Szedje össze magát ne nyavalyogjon./ Köszönöm előre is a véleményeket.

2023. aug. 8. 09:40
 1/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
65%
Szerintem itt az a gond, hogyha elmész orvoshoz és tudja, hogy jársz pszichológushoz, akkor visszaküld oda, esetleg kér szakvéleményt tőle először, hogy ezek a tünetek ezzel az állapotoddal összefügghetnek-e. Illetve lehet pszichiáter bevonása lesz a következő lépés. Véleményem szerint ez a terápia, amiben most benne vagy, ez nem elegendő és nem hatásos neked.
2023. aug. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
48%

Ezeket elmondtad a pszichológusodnak? Ő mint mondott? Van összefüggés a problémád és ezek a tünetek között?

Én biztosan elmondanám neki, és ő tudja, hogy mit kell tenni, kell-e orvoshoz menni, ha igen, akkor milyen orvoshoz.

2023. aug. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Most 2 hónapra elutazott. Majd szeptember közepétől lesz újra. Szerintem pszichiáterhez kellene mennem de azt magánban nem akarom. Az idegi eredetű problémákkal az foglalkozik, orvos végzettsége van. A pszichológus bölcsész aki a lelki eredetű gondokat orvosolja.
2023. aug. 8. 10:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!