Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nevezik az orrspray...

Miért nevezik az orrspray függőséget szenvedély betegségnek?

Figyelt kérdés

Megdöbbenve olvastam Zacher Gábor egy cikkében, hogy az orrspray függőséget szenvedély betegségnek diagnosztizálja. Egy lapon említi az alkohol és drog függőséggel. Most egy másik cikkben is ezt mondja azt nem találom, de ebben is [link]


Én sosem fogyasztottam drogot, füvet sem! Alkoholt is csak nagyon mértékkel. Hogy lehet egy kalap alá venni az orrsprayket ezekkel?


Arról nem is beszélve, hogy nem azért fújom be idestova 5 éve a nózim minden nap, mert eldobom magam tőle vagy mert boldog leszek, hanem mert az allergia miatt bedugul állandóan. SEMMILYEN MENTÁLIS VÁLTOZÁST SEM HOZ LÉTRE AZ ORRSPRAY akkor?



2023. aug. 9. 17:45
A kérdező szavazást indított:
Tévedés történt, csak gyorsan akart válaszolni és megemlítette ezt is
Nem. Van alapja. Beírom hogy mi ....
10 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Mert az orrsprayben lévő anyag érszűkítő hatású. Nem azért dugul el az orrod mert tele van takonnyal, hanem mert az erek megduzzadnak a gyulladás miatt. És hozzá szokik a szervezet és egy idő után már csak akkor fog kidugulni, ha használod és egyre többet. Én átestem rajta, nagyon veszélyes és hirtelen kialakul. A drogfüggőséghez lehet hasonlítani.
2023. aug. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ezért nevetik tévesen. Semmilyen szenvedélyhez nem kötődik. Olyan mintha légzésfüggéstől beszélnénk, mert az is önkénytelen cselekvés
2023. aug. 10. 03:40
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
Van egy ismerősöm aki teljesen elvesztette a szaglását miatta szóval óvatosan.
2023. aug. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én már 10 éve használom minden egyes nap és semmi betegségem nem lett tőle
2023. aug. 15. 14:52
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is évek óta függő vagyok. Igazából egy hátránya van: drága.
dec. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyébként hogyan lehet leszokni róla? Még csak egy éve függtem rá, de baromira kényelmetlen, idegesít, hogy napi 2-3-szor fújkálnom KELL, meg amúgy igen, drága is.
dec. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

# 6

Először állj rá (pár hét alatt) hogy csak esténként fújsz. Utána csak az egyik oldalába fújj. Ilyenkor ha egy bizonyos szögben tartod a fejed (vagy leteszed egy párnára úgy) akkor a másik kidugul. Miután ez is megvan akkor már csak az utolsó orrlyukat kell elhagyni...


Ha ez nem megy akkor meg menj el dokihoz. Állítólag van valami másik spray amivel le lehet róla jönni.

dec. 8. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom sajnos csak esténként fújni, ha délelőtt úgy érzem eldugul és nem fújok bele, amit többször próbáltam, akkor olyan, mintha a nyomás felmenne a homloküregbe, megfájdul a fejem, a fülem elkezd zúgni, ha ezután sem fújok bele, akkor elkezdek szédülni. Mivel nem tudok munkában egy órára lefeküdni hátha elmúlik, ezért fújnom kell. Hétvégén próbálom kerülni, de semmi kedvem csillapíthatatlan fejfájással szenvedni és lefeküdni a szédülés miatt miközben csak a számon tudok lélegezni, amikor végre van 1-2 napom a családdal.

Ha egyszer végre sikerül letennem én soha többet a közelébe nem megyek orrspraynek, még betegen se, úgy tűnik túldramatizálom, de esküszöm ez egy rohadt zsákutca…

dec. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Vannak más orrsprayk is amikkel le lehet szokni. Itt írnak is ilyenről

[link]

Viszont olyanról is hallottam amit csak az orvos ír fel receptre. Pár hétig kell használni és akkor addig kidugítja, utána meg azt gond nélkül el lehet hagyni. (A nevét viszont nem tudom, de házi orvos írja fel.)

dec. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!