Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Memória zavarom mitől lehet?

Memória zavarom mitől lehet?

Figyelt kérdés

Több mentális probléma miatt szednem kell antidepresszánst(Olwexya),hangulatstabilizátort(Lamolep)és antipszichotikumot(ketilept prolong).

Évekig voltam frontin függő amiről másfél éve sikerült leállni.

Azóta lett beállítva ez a gyógyszer adag.

Szeretek olvasni,tanulni de sokszor kiderül,hogy nem emlékszem a dolgokra amikről olvastam korábban és a rövid távú memóriám is gyenge.


Szerintetek mi lehet ennek az oka?



2023. aug. 13. 13:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Akár SM is vagy más.
2023. aug. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mi az az SM?
2023. aug. 13. 14:00
 3/5 anonim ***** válasza:
Én az antipszhiotikumra tippelnék hogy az miatt. Nekem is rossz a rövidtávú memóriám de mióta antipszhiot szedek azóta ez rosszabb lett. Most azt tervezem hogy csökkentem az adagot orvosom által. Amúgy nézd meg az antipszhiotikumodnak a betegtájékoztatóján a mellékhatásokat. Nekem azt is írja hogy lehetséges mellékhatások: tisztázatlan eredetű hirtelen halál 1000 emberből 1 nél... Ez van sajna. Viszont nem tudom abbahagyni a szedést mert akkor nemtudok elaludni este.
2023. aug. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

a lamotrigine lesz a bunos. Ahogy rengeteg antiepileptikum okoz emlekezet kiesest. quetiapine-rol meg egyszer sem hallottam hogy emlekezet gondja lett volna csak rohadt faradt volt tole kb. 1 - 2 hetig ejjel nappal, en is szedtem, nem volt gondom, csak allergias lettem ra, le kellett tennem.


A lamotriginre sokat panaszkodnak emlekezet problemaval.


Egy jo tanacs: mindig lamictal-t kerjel a (tak)/(dok)onytol, ne lamolepet. Nem tudom miert csinalja minden orvos ezt, de a lamictalban 42 db van, a lamolepben meg 30 db, minden ugyanaz szorol szora, penzrol penzre, hatoanyagrol hatoanyagra, annyi hogy a lamolep magyar fos gyartmany, mig ugyanannyit fizetsz egy irorszagi termekert amiben 42 db van es ugyanolyan jo.


Orvoslatogato vegzi a munkajat valoszinuleg.

2023. aug. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2 krónikus idegrendszeri betegség.
2023. aug. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!