Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Veletek is volt már ilyen? ...

Veletek is volt már ilyen? Mostanában nagyon szorongok, de általában az alvással nem volt gond, havi szinten 1-2 alkalommal max hogy nem tudok elaludni, vagy felébredek. Viszont most picit megijedtem.

Figyelt kérdés
Alapesetben is gondolkodom éjjel, de most szó szerint rohantak és cikáztak a gondolatok, csak egy egy mondatban szóban és nem is voltak összefüggőek. Úgy értem, teljesen különböző témájú gondok, gondolatok szaladtak egybe. Aztán bevettem egy Nervenpflege-t és elaludtam, megszűntek a cikázó gondolatok. Picit tartok tőle, hogy ez megismétlődik.

2023. aug. 14. 08:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%

2 - 3 nap mulva mar emlekezni sem fogsz erre. Nervenphelge meg egy draga lehuzas egyebkent, ahogy a citromfu, meg az ilyenek. Igen jo citromfu teat inni amikor kint esik a ho, ami utoljara volt 20 eve, es neztel ki az ablakon es melletted meg kalyha, majd elalszol. Hatnak hasonlo receptorokra mint a receptes gyogyszerek, de messze, 10000 Hubble hosszusagnyira van a receptesektol. Ahhoz annyit meg olyan surut kene innod hogy kihanynad/allandoan pisilnel.


De pazarold a penzt.


Igazi nyugtatok a xanax, rivotril, meg egyeb receptes medikatumok. Regen volt lorazepam, mara kivontak az osszeset ha jol tudom, ismeretlen okbol.

2023. aug. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Nálam is ez állt fenn mostanában. Nem tudtam túltenni magam egy kapcsolat megszakadásán. Fizikailag próbáltam lefárasztani magam de még munka, sport közben is ezen kattogtam. Így visszanézve azt mondom, kellett ez a 2-3 hónap, hogy "ne érezzem olyan élesen" a dolog emlékét.

Okoz nálad hasonló esemény, állapot ilyen stresszt jelenleg?

2023. aug. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
na tessek valakinel 2 - 3 nap valakinel 2 - 3 honap.
2023. aug. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nekem meg 14 év (eddig).
2023. aug. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

jo en meg 23 eve vagyok IBS-es stressz miatt.


Valaki meg cukorbeteg 72 eve.

2023. aug. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

1/4 köszönöm a választ. Sajnos én a legtöbb recept köteles antidepresszánst és nyugtatót szívelégtelenségem miatt nem szedhetwm.

2/4 igen, felmondtam a munkahelyemen, ami amúgy nekem jó, csak a felmondási idő telne már le... A nyakam sokat fáj, és mostanában voltam pár vizsgálaton, de minden negatív, ennek ellenére egy április végi rosszullét miatti sürgősségi élményeket nem tudom elhagyni. Vannak jobb és rosszabb periódusok lelkileg, de az az igazság hogy már az gond hogy keresem a bajt magamban. És már a legapróbb hülye bofogestol is szorongok sokáig :)

Az esti gondolat zápor is megijesztett, nem akarok beketyózni :) Sport és munka közben nem érzem. De az egész napot nem sportolhatom át. Nem vagyok Rubint Réka :D

2023. aug. 14. 13:13
 7/16 anonim ***** válasza:

6


De nem tudom hogy sportolhatsz szivelegtelenseggel ha mar a bofogestol szorongsz amitol meg a szived erosebben ver ha akarod ha nem, viszont olyat ami kimeli a szivedet azt meg nem veheted be es ezt punktum a reszedrol, nem pedig az orvos reszerol.


Figy ha te gyogyszerellenes vagy oke, ha nem errol szerintem kerdezd meg a haziorvosodat.


Nagyapam is pacemaker-es, szivritmus baja van meg keringesi problemaja, NSAID-okat nem szedhet de algopyrint ami nem igazi NSAID de hasonlo, illetve is szedhet tramadolt ami jobban hat a szivre meg a keringesre.


Itt nyugodtan irhatod hogy takarodj a gyogyszereddel, nem kell kerulot irni.

2023. aug. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nem vagyok gyógyszer ellenes, a háziorvosom és a kardiológus sem tanácsolta az ilyen gyógyszereket, mivel alapjáraton is nagyon alacsony a vérnyomásom. Sőt, mivel legutóbb a kálium szintem is magasabb volt, már Panangint se szedhetek. A sportot, amit kardiológus ajánlott, pont a szívem miatt kell csinálnom, mivel nem akar még gyógyszert felírni rá. És mivel nem fulladok ki tőle, a vérnyomásom is helyre áll tőle, a sport a legjobb, amit csinálhatok szerintem lelkileg és testileg is.
2023. aug. 14. 13:42
 9/16 anonim ***** válasza:
De konkretan ilyen gyogyszereket mondtak hogy xanax, rivotril, lorazepam, benzodiazepinek? Mert ahogy irtam, kozuk sincs a szivmukodeshez, hanem a szellemi nyugodtsagot idezik elo egy teljesen mas uton. GABAkinetikus hatassal, Egyedul ha nagymertekben szeded tobb szaz mg-szamra pl xanaxot akkor sem all le a legzes, es nem hat a szivre egyaltalan csak a legzesen keresztul. De abbol is ilyen 0.25mg-ot szoktak irni ami egyebkent egy csecsemoadag, es megnyugtat. Mindegy, ha nem akarod nem akarod.
2023. aug. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm, majd egyeztetek újra az orvosaimmal.

Bár egyelőre nagyobb a kontra mellettük, mint a pro.

2023. aug. 14. 14:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!