Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek milyen betegség vagy...

Ezek milyen betegség vagy kórnak a tünetei szerintetek?

Figyelt kérdés

Fizikai tünetek: Úgy érzem magam mintha elbutultam volna, nem tudok olyan összeszedetten beszélni, nagyon hamar elfelejtek dolgokat, koncentrációs problémáim is vannak. Állandóan azt érzem a tarkómnál meg úgy a fejemnél hogy egy fajta nyomás van benne ami elég zavaró. Azt tudom hogy gyerekkorom óta magas a vérnyomásom. Nagyon félek ettől.

Lelki tünetek: sajnos nagyon sokszor jár a fejemben a halál gondolata, mivel nem tudom még 25 évesen sem hogy mit szeretnék dolgozni (pedig 2 iskolát is elvégeztem, de egyiket sem érzem magaménak), ez sokszor kiborít, és a munkámban bár jó vagyok, soha nem tudnék benne előrébb lépni. Csalódottság, felnőtté válás ködös gondolata, szüleim, nagyszüleim halálának gondolata, illetve ahogy nem látják hogy sikeres vagyok, csak tengek lengek a testvéremmel ellentétben. Plusz bánt hogy mindig is egy lusta gy*kér voltam és alig segitettem nekik valamit. Most egyre többet szeretnék, de akkor is ott van a sok elpazarolt idő. Kb 2-3 jó barátom van. Nincs barátnőm, pedig nem tartom magam olyan rondának, csak hát a személyiségem, amit még én sem bírok.. Egyszerűen sokszor úgy érzem magam fejben mint egy 80 éves. A munkaidőmben főleg ezeken agyalok, rendesen már már rosszul szoktam lenni és majdnem pánik közeli állapotban.

Aztán amikor hazaérek a családomhoz akkor egy kicsit mintha át tudnék szellemülni és egy picit megnyugodni, de nem teljesen.

Mindig arra gondolok hogy bár csak újra kezdhetném az életemet, de tudom ez lehetetlen :)

Hogy lehet ebből felállni? Jelenleg vegetálok kb. Egyetlen szórakozásom a fociedzések, amikor ki tudom kapcsolni az agyam. Illetve mikor néha a barátokkal találkozom.



2023. aug. 16. 15:52
 1/5 anonim ***** válasza:
37%
Én ugyanígy vagyok, 38 nő. Szerintem az élet ilyen, lehet mi többet vártunk volna, de ez van! Örülj az apróságoknak, pl haverok, fociedzés! Szerintem a tüneteid, ahogy nekem is lelki eredetűek, mert nekem ugyanez van, de alacsony a vérnyomásom! Szóval fel a fejjel!
2023. aug. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
34%

Szorongással jár együtt.


Alapból vannak fizikai tünetek, koncentrációs nehézségek, fáradtság, gondolkodási zavarok.


Nem kell túlgondolni, biztos volt már olyan, hogy megzavarták a pihenésed és mikor felkeltél a világodat sem tudtad, ez nem jelenti azt, hogy megbolondultál. Sajnos, ha az idegrendszered labilissá válik, akkor pont így tud reagálni a hétköznapi életre.


Szóval: ne aggódj, nincs semmi bajod, és az, hogy most ilyen szakaszod van nem jelenti azt, hogy az egész életed ilyen stádiumban éled le. Nincs olyan ember a földön akinek nem volt negatív szakasza az életében.

2023. aug. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Senior Séf ***** válasza:
42%
Az áteresztő (alias szivárgó) bél szindróma tipikus tünetei. Sajnos a mai táplálkozási szokások egyre többünknél vetítik előre. És itt nem fog megállni a történet. Borítékolható néhány jóképű autoimmun betegség megjelenése is, ha nem változtatsz.
2023. aug. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3-as, hogy mi? Semmi hasi tünete is…
2023. aug. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Senior Séf ***** válasza:

Az áteresztő bél szindrómának nincsenek közvetlen és főleg nincsenek hastáji tünetei. Voltaképpen semmi más nem történik, mint hogy a felborult bélflóra, vagy a glutén miatt a belek falát védő nyálka réteg sérül, vagy eltűnik, így az amúgy egyetlen sejt vastagságú bélfalon toxikus anyagcseretermékek, emésztetlen fehérjemolekulák kerülnek a véráramba. Mivel pedig az immunrendszer pont a testidegen fehérjékre van kihegyezve, 0-24 kapja az inzultust. Tehát teszi a dolgát; támad! Pillanatnyi pihenő nélkül csak támad, támad, a végén már azt sem tudja, mire, csak támad. (Ebbe még belejátszik a molekuláris mimikri is.)

Szóval a test folyamatosan le van mérgezve, a mellékvesekéreg minden fölös energiáját ennek a semlegesítése foglalja le.

2023. aug. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!