Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Volt már aki próbálta a...

Volt már aki próbálta a kognitív koordinációs gyakorlati terápiát?

Figyelt kérdés

Bizonytalanságérzet, enyhe szociális fóbiával, fizikális tünetekkel kerestem fel a pszichológust, amely mozgás szétesésében és szédülésérzettel társul.


A héten voltam először, nagyjából 20 perc volt a gyakorlati része. Kicsikét fárasztó is volt testileg. A beszélgetős része is jó volt. Gondolkozom, hogy kipróbálom majd a csoportos foglalkozást is, csak az is drága.


Ilyen gyakorlatokat végeztünk: kb. 25 méteres volt a terem ahol a foglalkozás volt.


Egyenes szakaszon sétálás A-ból B-be. Ahol a pszichológus különböző pontokon állt, majd mellette elhaladva volt, hogy rá kellett figyeljek. Volt ahol figyelemmel kellett kísérjem, kézjeleket, táblára írt szövegeket mutatott, amit utólag vissza kellett mondjak, hogy mit figyeltem meg rajtuk. Volt, hogy ugyanígy mutatta, de ki kellett zárjam és csak a sétálásra kellett koncentráljak.


Aztán mikor hozzászoktam hátrafelé sétálva kellett megtennem a 25 métert, ezt később kocogva is. Fizikálisan is fárasztó volt amúgy, mert nem sokat mozgok.


Volt, hogy kb. 10 méternél le kellett szólítsam a pszichológust, mint egy idegent és meg kellett kérdeznem tőle, hogy tudna-e segíteni (a szituációban azt kellett, hogy mikor indul a vonatom, valamint meg tudja e mondani a pontos időt).


Ilyeneket csináltunk, volt már valaki hasonló terápián? Elég jól éreztem magam. Az emberek között a földet szoktam nézni mert ha embereket látok vagy szemükbe nézek egy pillanatra bizonytalan leszek, meg kell kapaszkodnom valamiben. De most teljesen meglepően jól működött.


2023. aug. 19. 13:00
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!