Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A katonák pszichopatává...

A katonák pszichopatává válnak a háború során/után?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy van olyan, hogy PTSD, nem arra gondolok. Nyilván pszcihopatának kb születni kell, de pszcihopatikusan viselkednek közben és utána.


Ergó effektíve pszcihopatává válnak?



2023. aug. 22. 13:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%
Hol olvastad ezt a baromsagot? Nem minden katona kerul ki a frontra meg hat attul fugg milyen az idegrendszered, hogy akkor lesz-e ptsd-d vagy nem (mint a legtobb haborus hosnek a vhbol)
2023. aug. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
56%

Nem. Attól, hogy valaki katona, nem feltétlen szeret másoknak ártani.


Általánosságba véve közben sem bármiféle örömérzet miatt csinálják azt, amit. Nyilván ez alól vannak kivételek, lásd az oroszok egy része.


Illetve a katonalét után nagyon sok veterán tud elhelyezkedni polgári állásban.

2023. aug. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nyilván olyan katonákra gondolok akik megjárják a frontotot, nem a koronaőrökre a Parlamentben.


Pl Wagner-csoport, most sok ukrán és orosz kiskatona, stb

2023. aug. 22. 14:25
 4/13 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem igen. Van az a helyzet, jobban mondva helyzetek sorozata, amitől,legalábbis ideiglenesen, évekre is, azzá tudnak válni. Aztán vagy kiheveri, vagy nem.
2023. aug. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
46%
Legjobb tudomásom szerint a pszichopátia azzal születnek emberek nem azzá válnak. Maximum amire te gondolsz az PTSD, vagy bármi egyéb rendellenesség amivé teszi őket a háború. Idegronccsá, de nem pszichopatává.
2023. aug. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Épp ezért írom a kérdés kifejtős részében amit írok...


Effektív pszcihopata, azaz pszcihopataként viselkedő ember, aki nem annak született de később azzá vált. A szociopátia is ide tartozik. De azt nem tudom mennyire örökletes.

2023. aug. 22. 14:54
 7/13 anonim ***** válasza:
46%

Azért a Wagner az más. Ott eleve bűnözők vannak nagy létszámban, mivel szolgálatért kegyelmet kapnak. És hidd el nem zsebtolvajok jelentkeznek ilyenre, hanem a kőkemény réteg. Erőszaktevők, gyilkosok, stb. Zsoldosok, nem sima nemzeti katonák. Ott persze, h nagy a pszichopták aránya.

Sztem egy hivatásos katona normál esetben kap pszichológiai kiképzést is hosszú éveken át, ergo a fronton is képben tud maradni. Nyilván vannak kivételek, de az átlagos hivatásosok nem lesznek pszichopaták, ha amúgy mentálisan rendben vannak.

2023. aug. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
34%
Nagyon naiv válaszok születtek itt.
2023. aug. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
58%
#8 nyugtasson meg a tudat, h te bezzeg tudod az igazságot xD
2023. aug. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Rengarzzz ***** válasza:
45%

Másodlagos pszichopata vagyok ASPD (szociopátia)


Mind az elsődleges pszichopátia (pszichopata) mind a másodlagos pszichopátia (szociopata) öröklődik gének álltal, az utóbbiban szerepet játszanak gyerekkori tényezők is.


Általánosságban elmondható, hogy nincs empátiank, illetve nem rendelkezünk az összes érzelemmel.


Hogy értsd

Te és én háborúban vagyunk egy loövészarokban, téged a szemem láttára fejbelonek és kínok között meghalsz mellettem. Egyszerűen nem befolyásol, nem tudok együtt érezni, lehet hogy jó volt a kapcsolatunk? Vicces voltál? Érdekes? Igen, ezért esetleg felbosszant hogy többet nem tudok veled beszélni, de semmit több.


Tehát már csak az a tény is hogy valakit a háború megváltoztat, is igazolja hogy nem válhatnak pszichopatává, mivel az empatiaukbol fakadóan szenvednek.


"Ergó effektíve pszcihopatává válnak?"

Abszolút nem! Habár, habár! Elképzelhető hogy olyan trauman mennek keresztül ami miatt utánna kicsit érzéketlenebbek lesznek? Nos talán igen.

2023. aug. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!