Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi javasolt a memória javítására?

Mi javasolt a memória javítására?

Figyelt kérdés

Sajnos nekem a rövid távú memóriám rendkívül jó, de a hosszú távú memóriám nem valami jól működik. Ezalatt azt értem, hogy régmúlt eseményeket nehezen tudok felidézni, képi emlékeim nincsenek is nagyon. Csak úgy összességében tudom, hogy bizonyos életszakaszokban hogyan éreztem magamat, de nagyon konkrétumokat nem tudok kiemelni. Egy eseményre is akkor tudok emlékezni, ha nagyon eltér a minden napjaimtól, de akkor is csak azt tudom, hogy mik történtek, de képekben abszolút nem látom ezeket az emlékeket sem.

Mások sokkal jobban emlékeznek a velük történt dolgokra, ezért gondoltam arra, hogy lehet valami gond.



2023. aug. 23. 19:27
1 2
 1/11 anonim válasza:
0%
szia
2023. aug. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ginkgo biloba. Próbáld meg szedni egy hónapig, hátha javul az állapotod.
2023. aug. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 qborka ***** válasza:
A tanulás.
2023. aug. 24. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 qborka ***** válasza:
A napló írása.
2023. aug. 24. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A ginko biloba és a napló írása nagyon jó ötlet.
2023. aug. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

3-as, köszönöm a tanácsot, de

sokat tanultam, szinte állandóan le voltam terhelve szellemileg, mivel minden évben mindig majdnem kitűnő voltam. Már másodikos koromtól kezdve sokszor napi 8 tanórám volt általánosban, szakmának is szellemi tevékenységet választottam. Lehet pont ezek vezettek ide. :(

Utoljára elsős koromban nem voltam leterhelve, abból az időszakból maradtak is meg emlékeim. Meg akkor a szabadban is sokat voltam, mivel akkor vidéken éltem, másodikos koromtól meg panellakásban lakom, így sajnos sokat nem vagyok nyugodt természetben, meg szabadban sem. Ha meg szabadban is vagyok (már amennyire egy forgalmas városban lehet ezt mondani), akkor meg rengeteg inger ér.

2023. aug. 24. 18:44
 7/11 anonim ***** válasza:
Utolsó,ezeket az ingereket ki kellene "zárnod",kiüríteni az elmédet.Tudom,könnyű mondani,..de lehetséges teljesen egyszerű dolgokkal is.
2023. aug. 25. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
7-es. Adnál tippeket? Még vizonylag fiatal vagyok, szóval még lenne időm emlékek gyűjtésére.
2023. aug. 25. 21:45
 9/11 anonim ***** válasza:

Relax zene be,szépen lefekszel és elképzelsz egy számodra nagyon szép helyet. Lehet az teljesen fikció,de akár valóságos is.

Keress egy házat vagy akár egy kis kunyhót és menj be.

Kezdj el odabent takarítani,szépen lassan szépíts meg mindent.

Képzelj el egy dobozt vagy ládát(vagy amiben az emlékeidet őrzöd),amit kinyitsz és kiáramlanak belőle az emlékeid...stb.

A többi rajtad múlik.Minél többször relaxálsz,annál egyszerűbb lesz "kitisztítani" az elmédet.

2023. aug. 27. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kurkumàt javasolnàk, jò a testednek na meg a fejednek is!
2023. aug. 29. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!