Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofrén élhet gyógyszereket...

Skizofrén élhet gyógyszereket nélkül?

Figyelt kérdés
32 éves paranoid skizofréniával diagnosztizálnak voltam én már mindegyik típussal hebefrén kataton,eddigi 17 évemben minden orvosnál megkaptam a pszchiózis diagnózist így biztosan az vagyok a kérdésem gyógyszer nélkül élhetek jól? nem mintha most jól élnék csak kérdezem.

2023. aug. 25. 17:55
 1/10 Thunderfairy ***** válasza:
100%
Biztos hogy nem. Ha lehetne akkor nem kapnál gyógyszereket.
2023. aug. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Anyum szomszédai (anya és fia) sajnos nem szedték, keserű 12 évet okoztak anyunak (aki alattuk lakott) es gondolom maguknak még rosszabbat.
2023. aug. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Úgy tudom a betegségem gyógyíthatatlan sok a megbejegzes
2023. aug. 25. 18:20
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Kizárt sajnos, muszáj a gyógyszer életed végéig. Ha ez "vigasztal", igazából nagyon sok embernek van olyan betegsége, ami miatt mindig is gyógyszert kell szednie. Az még nem a világvége.
2023. aug. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
Nagyon nem. Es az, hogy on- es kozveszelyes lehet, nagyon eselyes. Ha pedig eljon ez az allapot, hallucinaciok, semmi penzert nem fogja elhinni, hogy nem a kulvilag szemet, a korulmenyek iszonyatosak.
2023. aug. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem, de ezt nyilván már elmondták. Őket szoktuk látni a Kékfényben, mert szerintük semmi szükségük gyógyszerre. VAN! Azért írják fel!
2023. aug. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 mittudomen721 ***** válasza:
100%
Elhet miert ne elhetne. Attol fugg. Persze ha magadra gondoltal es kataton skizofreniaval is diagnosztizaltak akkor jobb ha szeded azokat a szarokat.
2023. aug. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg élhet, hallani olyan skizókról, akik megvannak, gyógyszer nélkül, semmi bajuk, talán mert enyhe a betegségük. Lehetnek, akik rosszul vannak, de gyógyszer nélkül élnek, és sokaknak kellene gyógyszer, nélküle nem életképesek. És vannak, akik még gyógyszerrel sem. Egy részük nem is gyógyítható gyógyszerrel. A paranoid súlyos dolog, veszélyes is lehet, nekik azért talán kellene gyógyszer.

Nálam úgysem hatott eddig semmi, nekem mindegy, szedek-e.

2023. szept. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Élhetsz csak folyamatosan le fogsz épülni szellemileg és a környezetedben mindenki utálni fog mert az lesz az álláspontod hogy mindenki más szemét és te vagy a jó. Szomszédom is ilyen. Amikor ide költözött még teljesen normális volt. Aztán abba hagyta a gyógyszer szedését és sorra veszett össze a szomszédokkal. Állandóan kiabál mindenkinek minden mocskosságot, éjszaka zörög, volt akire már rá is támadt stb. Majd az lesz a sorsod neked is hogy utálni fognak, lesz egy csomó rendőrségi ügyed, lesz aki esetleg jól el is kalapál ha nem bírja tolerálni a hülyeségeidet :D
2023. szept. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"eddigi 17 évemben minden orvosnál megkaptam a *pszichózis diagnózist így biztosan az vagyok"


Pszichózis lehet több diagnózissal is, nem csak skizofréniával, pl. bipoláris zavarban, pszichotikus depresszióban.


Mindig változnak a diagnózisaid? Akkor valószínűleg még mindig csak a felszínt kapargatják a dokik. Majd ha lesz egy olyan diagnózisod, amit több helyen megkapsz és ők is és te is és a családod-barátaid-ismerőseid is úgy érzik, hogy stimmel(het), akkor valószínűleg az lesz a jó diagnózis.


Ha meg jobban vagy gyógyszerrel, mint gyógyszer nélkül, akkor szedd.

2023. szept. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!