Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan érdemes pszichológushoz...

Hogyan érdemes pszichológushoz járni?

Figyelt kérdés

Tulajdonképpen "nincsen semmi bajom", nem hozok magammal nagy traumákat, nincs mentális betegségem, az életem rendben van, a felszín alapján sikeres, összeszedett vagyok és megtanultam magam menedzselni. Mégsem érzem jól magam a bőrömben, a fő problémám, hogy nem látom ki vagyok én magam, mindig csak alkalmazkodom a környezetemhez, viszont ez most már nem megy őszintén.

Emiatt elkezdtem pszichológushoz járni, viszont egyrészt nehezemre esik megfogalmaznom milyen konkrét problémám van, másrészt, mivel az életem alapvetően rendben van, folyton váltakozik, hogy szükségét érzem-e egyáltalán a pszichológusnak.

Egyelőre nagyjából hetente járok, pár alkalmon vagyok túl. De tud segíteni egy pszichológus, ha "nincs semmi bajom"? Nem látom át, hogy mi az a probléma, amit terápia szinten orvosolni tudnánk, de annak sem látom értelmét, hogy néha menjek el egy egy alkalomra elmesélni az éppen aktuális hétköznapi nehézségeimet, mert összességében úgy érzem mélyebbről fakadnak a problémáim.

Tudna valaki mondani valami okosat, hogy hogyan tudnám a helyére tenni a pszichológus szerepét a fejemben?



2023. aug. 25. 23:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Osszessegeben boldog vagy? Ha alkalmazkodsz a kornyezetedhez akkor nem vagy esetleg magabiztos? Valamennyi onkepzavar? Eletcel hianya?


Anyudtol konstants kaptal feltetel nelkuli szeretetet, torodest, apad elfogadott, elismert, batoritott, tamogatott?

2023. aug. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Mondd el ezt így szórul szóra a pszichológusnak. Ő tud tanácsot adni.
2023. aug. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Általánosságban azt mondanám boldog vagyok, mert nincs okom nem annak lenni. De ritkán érzem azt a belülről fakadó boldogságot, amit szeretnék.

Az lehet, hogy nem vagyok elég magabiztos, jobban szeretek alkalmazkodni, mint felvállalni és kitartani amellett, hogy én mit szeretnék.

Nem tudom az önképzavart meg tudom állapítani-e magamról, hiszen én nyilván úgy gondolom, hogy helyesen ítélem meg magam, mert azért gondolom úgy, ahogy.

Az életcél hiányát nem tudom miből olvastad ki, de jó felvetés, az lehet egy probléma.


A szüleim mindig támogattak, szerettek, igazából példaértékű szülőknek mondanám őket, bár apukám nem fejezi ki nyíltan az érzelmeit (ahogy én se). Az hogy tényleg nem hordozok sérelmet a gyerekkoromból vagy csak elnyomom, az egy mélyebb kérdés, ami elő is került a pszichológusnál, talán érdemes lenne ezt még részletesebben körüljárni?

2023. aug. 26. 14:52
 4/7 szőlőcukros_petraaa ***** válasza:
Ha támogatnak és szeretve vagy és jó életed tető a fejed fölött az nem ok arra hogy jól legyél. Az én életem is rendben van támogatnak, rengeteg barátom van, mégis vannak öngyilkos gondolataim hétfőn megyek a Thalassa házba pszihiatriai ház csoport terápia meg ilyenek, a csoport terápia neked is jó lenne szerintem. Normális hogy kereses magad főleg ebbe a tini korba ha jól vettem a lapot.
2023. aug. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az apai erzelemkifejezes es a te erzelemkifejezesed felol kell akkor megkozeliteni es ez pontosan osszefugg azzal, hogy nem talalod a helyed a vilagban es ezaltal nem is eled meg a teljes boldogsagod.


Erre fele kell haladni. Amugy a pszichodrama csoport tenyleg sokat adhat. Beszelj majdrola a pszichologusodnal.

2023. aug. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Nem érzem úgy, hogy csoportterápiába vagy egyéb csoportos foglalkozásba szeretnék belevágni, mert a csoportos, szocializációs helyzetek eleve szorongást váltanak ki belőlem. Megtanultam hogyan kell működni ezekben a helyzetekben, szóval a kívülállók általában egy nagyon kedves, barátságos, nyitott nőnek látnak, viszont ilyenkor valójában nem oldódok fel. Egy csoportban nagyon ritka az, hogy mélyebben megmutassam a személyiségemet, így úgy érzem egy csoportterápia egyelőre blokkolná a fejlődésem.


Nem vagyok már tini egyébként, 25 éves nő vagyok.

2023. aug. 27. 07:48
 7/7 anonim ***** válasza:

Epp ellenkezoleg. A csoportterapia segitene a fejlodeset.


Szakemberek azt szoktak mondani, hogy ott az ut ahol a fajdalom, szenvedve szenvedni vagy szenvedve fejlodni.


Szoval ezeket erdemes eszben tartani. Viszont az is igaz hogy most am is jarsz egyenire. Az is tok jo. Sok sikert.

2023. aug. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!