Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » HOCD-ben szenvedő aszexuális...

HOCD-ben szenvedő aszexuális vagyok vagy tényleg lezbikus vagyok?

Figyelt kérdés

Én úgy tudom, hogy aszexuális vagyok, nem vonzódom egyik nemhez sem. Eddig úgy tudtam, hogy se férfihoz, se nőhöz nem vonzódom. (Lány vagyok.) Az teljesen biztos, hogy a fiúkhoz nem vonzódom, mert nem tudnék velük romantikus kapcsolatot kiépíteni, nem kedvelem a fiúkat egyáltalán és például egy félmeztelen fiút gusztustalannak tartok, elhányom szinte magamat a férfi test látványától. De a női testet vonzónak tartom egy kicsit. Szerintem a nők és a testük nagyon szépek és a női mellek is elkezdtek tetszeni. Igazából nem is gerjedek be rá csak egyszerűen szépnek tartom a női testet és melleket, fogalmam sincs, hogy milyen érzés lehet begerjedni valamire mert aszexuális vagyok. Elkezdtek lezbikus fantáziáim lenni amik nagyon kellemetlenek, szégyellem is utána magamat és úgy gondolom, hogy helytelen nekem ilyesmikre gondolnom, bűnös gondolatoknak tartom. Nem ítélem el a lezbikusokat, teljes mértékben elfogadom őket de a túlzott kényszeres szexuális gondolatok betegesek és aki állandóan erről fantáziál az szerintem beteg akár heteró gondolatai vannak, akár meleg gondolatai. Próbálom az ilyen gondolatokat visszafogni de úgy érzem, hogy nem tudom irányítani a gondolataimat, nem direkt csinálom, kényszeres és utána kellemetlenül érzem magam. Mielőtt bárki félre értené, nagyon nagy különbség van egy egészséges lezbikus és egy HOCD-ben szenvedő beteg között! Én egyáltalán nem tartom magam lezbikusnak és ilyen kényszeres gondoltaim vannak. Nagy valószínűsége van annak, hogy én HOCD-ben szenvedek? Mert én úgy gondolom, hogy igen. Szerintem én nem vagyok igazi lezbikus csak egy HOCD-ben szenvedő aszexuális vagyok. Van erre valami gyógyszermentes kezelés? Nem akarok gyógyszert szedni. És egyébként terápiára is szégyellnék elmenni. Vannak itt Gyakori Kérdéseken pszichiáterek akik tudnak itt segíteni ingyen a válaszaikkal? Köszönöm!

(És légyszi ne írjatok trollkodó kommenteket mert tényleg szeretnék segítséget kapni és szégyellem is az egészet!!! Köszönöm!)



2023. aug. 28. 11:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Vallásos, vagy egyéb torz felfogásból fakad, amikor a természetes ösztönök, erotikus gondolatok miatt szégyenkezezik valaki.

Lehet, hogy leszbikus vagy, engedd el magad ebbe az irányba, élj normálisan!

2023. aug. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%

Tudomásul kell venni, hogy valaki férfinak születik, valaki nőnek, valaki a kettő között. Ez a természetben megfigyelhető, vagyis természetes dolog, az evolúció része.

Ha valaki női testbe született, de nők iránt érez vonzalmat, az is természetes, előforduló dolog.

Mondom ezt férfiként úgy, hogy engem taszítanak a férfiak, nekem meg ez a természetes, így születtem.

2023. aug. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tényleg HOCD-m van! Nem vagyok igazi lezbikus, aszexuális vagyok! Nem érzek szexuális izgalmat a nők iránt csak rögeszmés gondolataim vannak a lezbikus szexről. Itt írja az internet a különbséget a homoszexualitás és a HOCD között: "Sexual obsessions in OCD rarely produce sexual arousal [6,7]. These obsessions usually decrease sex drive. Obsessions about homosexuality differ from an individual who is actually gay because they do not feel attraction or arousal to members of the same sex."
2023. aug. 28. 12:09
 4/5 A kérdező kommentje:
Persze szépnek tartom a női testet és a melleket de nem hiszem, hkgy begerjedek rájuk igaziból.
2023. aug. 28. 12:10
 5/5 anonim válasza:

És most akkor mi a kérdés?

Ha te azt állítod magadról,hogy HOCD-s vagy akkor minek kérdezed meg,hogy mi vagy?

2023. aug. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!