Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Képtelen vagyok döntéseket...

Képtelen vagyok döntéseket hozni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
43 éves (egyedülálló) férfi vagyok. Húszas harmincas éveimben mind a munkámban, mind a magánéletemben tűrhetően haladtam előre. Vezető beosztásokban is voltam, megbíztak bennem, nem volt rám panasz. Tűrhetően kerestem, és jól bántam a pénzemmel, ingatlanokat is vásároltam, elégedett voltam magammal, és a barátaim is elismerően figyelték ahogy haladok. Aztán 2019-ben és 2020-ban hoztam néhány rossz döntést, veszítettem, visszaestem a 20-as éveim szintjére. (Visszakényszerültem anyám nyakára is) Azóta egyszerűen félek döntéseket hozni! Romokban az idegállapotom. Van munkám, de rosszul keresek. Van/maradt megtakarításom, éppen léphetnék, de félek! Tisztában vagyok azzal, hogy az is egy döntés ha nem hozok döntést, és ez a legrosszabb amit tehetek, de képtelen vagyok! Egyszerűen félek! Félek hogy újra rossz döntést hozok, vagy hogy lesz jobb, vagy nem tudom... Egy éve járok pszichológushoz, de azon kívül hogy rájöttem a fentiekre, ami egyébként is tudtam, eddig semmi haszna! Mit tegyek?

2023. aug. 29. 12:59
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
De mi a döntés célja? Mi a kérdés?
2023. aug. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
25%
Keress magad mellé egy erős nőt, aki majd elkormányoz az életben.
2023. aug. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

Sokan jártunk már így hidd el. Én is voltam párszor ebben a szituban nőként.


Igazából az ad erőt újra és újra, hogy van egy lányom és egy férjem. Tehát van háttér a jó és rossz döntéseimhez is, meg inspirácio.


A rossz döntésektol már nem félek, mert mindig ki tudom igazítani, meg azért nem nagy tételekben "játszom".


Jó lenne legalább egy barátnő melléd, aki inspirálhat.


És egy fontos dolog, bukás nélkül nincs igazi győzelem. Az élet útját járod, és ez sokkal jobb, mintha 40 évesen még egyszer sem repültel volna ki és estel volna le a fészek mellé. 😉

2023. aug. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
34%

Nézd, 2020 már 13 éve volt. Azóta tötymögsz? Az ember állandóan döntésekre kényszerül, és ha 10-ből 6 döntés jó, akkor már pozitív a mérleg. Főleg, ha a saját hibák mellett más hibáiból is tanul az ember. Nyilván a világ változik folyamatosan, és állandóan alkalmazkodni kell. De az egyhelyben topogás is lemaradás. Pláne 10+ éve.

A félelem amúgy a társad, a barátod. Ami a nagyon vad dolgoktól megóv. De mindentől nem félhetsz. Tessék megfontoltabban, realistábban elemezve meghozni a döntéseket. De döntéseket hozni az Élet szükségszerűsége. Ezt nem szabad negligálni!

2023. aug. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%
2020 az 3 éve volt xd
2023. aug. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
4 - es, te átmentél matekból amúgy?
2023. aug. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

1-es. Bármilyen döntés. pl. nem merek elküldeni egy önéletrajzot egy új helyre mert attól a nem túl reális esettől félek, hogy a jelenlegi munkáltatóm megtudja, kirúg, és a másik helyre sem vesznek fel. Vagy újra saját ingatlant vásárolni, vagy megszólítani egy nőt, vagy lecserélni az autót, vagy elmenni orvoshoz, vagy bármi... Amikor rászántam magam a pszichológusra, nagyon bíztam a javulásban, hiszen 2020 előtt ezekkel nem volt gondom...

2023. aug. 30. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!