Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Munkahelytől való kiégés...

Munkahelytől való kiégés kialakulhat az alábbi esetben is?

Figyelt kérdés
Mondják hogy sok esetben a túlzott megfelelési kényszer okozza, és azok a bizonyos meg nem kapott pozitív visszajelzések.. Majd az illető egyre motiválatlanabb lesz, leljebb ad és végül kiég. A kérdésem, hogy olyan esetben is előfordulhat ez, akiben például nincs akkora, vagy egyáltalán nincsen megfelelési kényszer, de például a munkája teszem azt nagyon nagy felelősségel jár, vagy baromi unalmas. Például telepőr vagy teszem azt éjszaka, és elunod az agyad, nem látsz embereket, mindennapod ugyanolyan magányos. Mert én több műszakban dolgozom egyedül, nem telepőrként de a lényeg hogy egyedül vagyok, nagy felelősség van rajtam, de emellett mégis baromi unalmas és monoton a munkám, semmilyen inger nem szokott érni. Ez a kiégés sajnos kihat a magánéletemre is, az sem a legjobb, hát még mellé ez a munka.. Szerintetek egy váltás segítene valamit, vagy ilyenkor mindenképp orvosra van szükség már, amikor az ember eljut a kiégés, depresszió állapotába

2023. aug. 30. 22:37
 1/2 anonim válasza:
100%

Mivel eléggé összetett a probléma, szerintem mindenképpen kell szakember segítségét kérni. Igazából te magad fogod megoldani de ezeket a dolgokat mire megrágja az ember magában az sok idő. A munkahelyváltás is nehéz dolog manapság. Lehet pozitív is és persze kockázat is van benne. Ha nem sikerül akkor még jobban kialakulhat a depresszió és a kilátástalanság érzése. Éppen ezért ezekhez a döntésekhez idő kell. Olyan idő amit magadnak adsz! Vannak tevékenységek amik segítik ezeket a lelki gyötrelmeket letisztítani. Ilyen pl a sport. Lazít, gondolkodtat, energiát ad. Addig próbáld meg hátha ez is segít.

Másodsorban elég sokszor használod az "egyedül" szót. A magányosság elkeseredéshez vezet. Próbálj időt tölteni azokkal akiket szeretsz. Főzzetek, egyetek, beszélgess sokat.

Addig amíg szakemberhez nem tudsz bejelentkezni.

Remélem hamarosan jobban leszel!

2023. aug. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Hiába van stabil családi háttere valakinek, ha napi 8 órában dolgozik úgy, hogy egyedül van, mert olyan a munkaköre, és ettől sokall be. Nincs a munkahelyen lehetőség váltott műszakban dolgozni? Akkor lehet, hogy érdemes lenne váltani.
2023. szept. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!