Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Panikbetegseg, agorafobia...

Panikbetegseg, agorafobia megszuntetese?

Figyelt kérdés

16 evesen lettem panikbeteg, nagyjabol 2022 aprilis-majusaban.

Kineziologushoz jarok (mar 2 alkalmat voltam) de idaig nem erzem a valtozast, mellesleg majus elejen volt az utolso es durva panikbetegsegem, ami miatt teljesen befasultam. Azota pedig repulon is ultem (raadasul eloszor) ott viszon nem volt semmi bajom, lehet az addrenalin miatt...



A majusi utolso panikrohamom ota kialakult nalam agorafobia, ami miatt nem birok szintr sehova menni. Utcan még epphogy birom, de boltokba nem birok bemenni, pedig ez elott még tesco kasszaban is dolgoztam, de mar az se megy.



Hogy lehet ezt lekuzdeni, vagy mit tegyek, milyen gyogyszert javasoltok? Nekem ez az "eljem meg, meg szalljak szembe vele" nem megy, akarmit csinalok hol rossz, hol nem.


(Azt még hozza tennem, hogy emetofobiam is van (hanyas fobia) es esetlef lehet az is kozrejatszik, hogy panikbeteg vagyok)


Pszichiatrian esetleg segitenenek? Vagy valahol? (Pszichologus se tudott segiteni.) ( L18)



2023. aug. 31. 16:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Tudatalatti szorongások, félelmek. Ezek törnek a felszínre a szorítottságérzés miatt. Ezeket kéne oldani. Sokszor egy kiadós mozgás, feszültséglevezetés is segít.
2023. aug. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Párom is pánikbeteg, neki a pszichológus mondta pár találkozás után, hogy valószínűleg hormonális eredetű keressen egy pszichiátert. A gyógyszer tényleg segített neki, de ahogy írták a mozgás is sokat segíthet. Facebookon ha jól emlékszem ne pánikolj, sportolj néven van egy nő aki azt mutatja be, hogy ő a sportnak hála tudta leküzdeni a szorongást (nála valószínűleg "csak" pszichés eredetű volt). B vitamin, folsav, magnézium is tud segíteni.
2023. aug. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2. Mondtam.
2023. aug. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hasonló tüneteim voltak/vannak, az agorafóbia nálam is később alakult ki. Én egyből pszichiáterhez mentem, persze miután kivizsgáltattam magam szervi oldalról. Most scippát szedek, úgynéz ki hatásos a terápia, mert le tudok menni az utcára, a boltba is bemegyek, bár egy pici szorongás azért van még olyankor. De határozottan javulok, úgyérzem.

Itthon is teszek-veszek, amiről régebb óta leáltam már.

Én nem akartam kisérletezni, akihez járok nagyon jó, tapasztalt orvos a vélemények alapján.

2023. szept. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a valaszokat, azota most nezem eloszor😅. Vegul en is elmentem pszichiaterhez, es szerinte is valoszinuleg ,,tudatalatti felelmek" ahogy elso valaszolo is irta. Azota nagyjabol fel eve Escitil nevu antidepresszanst szedem (20mg-ot) es szerencsere iszonyat sokat segitett😊. Pedig sokat olvastam rola, hogy kemeny a mellekhatasa meg stb, ami nekem egyaltalan nem volt, gondolom ahany ember annyifele tunet es szervezet reagalas. Neha még nalam is elofordul a szorongas, szinten boptban. Mindenesetre ha még valaki olvasna a kerdesemet,VAN KIUT, ES NE FELJETEK SEGITSEGET KERNI!!😊
febr. 26. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!