Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mièrt hányok, ha ideges vagyok?

Mièrt hányok, ha ideges vagyok?

Figyelt kérdés
Munkába menet ideges stresszes vagyok. Lemegyek kocsihoz, ès mindig fehèr színt hányok, èrzem az idegessèget. Odaèrek, ès elmúlik. Szeretem amit csinálok, nem fèlek a vezetèstől. Mit tehetek?
2023. szept. 2. 09:26
 1/5 anonim ***** válasza:
21%

Panik rohamod van valszeg. Idegessegtol lehet rosszullét. Ez csak biologiai resz.

A gond a psziches resz. Gondolom parazol a vezetestol megis.


Esetleg vagy nem enni elotte vagy epp az, hogy enni. Valamit ami kicsit nyugtato a gyomrodnak. Pl banant. Nekem a savamra is jo ha kell, illetve a cukortartalma is kicsit segithet.


Egyebkent mehetsz pszichologushoz, pszichiaterhez.

2023. szept. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Psycho ***** válasza:
43%

Annyiban helyesbíteném #1-et, hogy ez NEM pánikroham. Ez "egyszerűen" csak szorongás.


A szorongásnak számos oldala van. Lehetnek negatív gondolatok is ("jajj mi lesz", "úristen, mit fognak gondolni", stb), de ugyanígy a szomatikus (testi) tünetek is ide tartoznak. Kézremegés, gyomorgörcs, izzadás, szapora szívverés, vagy wc-re kell szaladni... ezek mind-mind ide tartoznak.


Pontosan az idegesség és a stressz váltja ki belőled. Hogy mitől, azt akkor ezek szerint nem tudni. Pszichológus segíthet ennek a feltárásában. A pszichiáter nyugtatót írna fel.


Relaxáció egyébként segíthet ennek a KEZELÉSÉBEN. Azért emeltem így ki, mert valószínűleg van valami belső, mélyebb pszichés tartalom, ami azt okozza, hogy szorongsz ettől a valamitől. A relaxáció tüneti kezelés, de az eredeti, mélyebben lappangó okot nem szünteti meg. Ahhoz le kell ásni.

2023. szept. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
44%

Gyomorideg...

Sokkal fontosabb lenne annak a kérdésnek a boncolgatása, hogy mi miatt van ez a félelem, szorongás.

2023. szept. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
18%
Menj el egy szakemberhez. Derírtsétek ki, hogy miért van ez.
2023. szept. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
44%
Amugy sok a savad? Mindenki maskepp ideges, de esetleg eleve a gyomrod a gyenge pontod.
2023. szept. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!