Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Magyarországon hol diagnosztiz...

Magyarországon hol diagnosztizálnak felnőttkori figyelemzavart?

Figyelt kérdés

Olvastam hogy Budapesten van a SOTE és még egy hely,ilettve Balassagyarmaton,és Szegeden is ahol foglalkoznak ilyennel.

Budapestre nem fogok fel vezetni ilyen állapotban az 1000%,talán talán azt még megtudnám oldani hogy felvigyenek de az is necces és akkor még nem beszéltünk a 2 év várakozásról,Balassagyarmat az ország másik felén van és oda jutni szinte már már majdnem ugyanaz mint Budapestre,Szegeden csak a saját megyéjükből fogadnak betegeket..nyilván ha nem lesz más lehetőségem akkor marad a Budapest vagy Balassagyarmat tömegközlekedés vagy felvisznek..de ha van más,akármilyen hely ingyenes vagy fizetős,már ott tartok hogy teljesen mindegy hogy 500ezret vagy 0 át kell fizetni nem érdekel csak jussak már el,tehát teljesen mindegy hogy állami vagy magán,vagy egy erre szakosodott pszichiáter,csak kapjak kezelést mert ez már szőrnyű!

kérlek titeket ha tudtok ilyen helyet akkor osszátok meg velem.Köszönöm.



2023. szept. 2. 15:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az ADHD diagnosztizálásával Magyarországon kevés szakember foglalkozik, ezért szinte sehol nincs instant lehetőség a kivizsgálásra.

Felnőttek számára az alábbi helyek biztosítanak diagnosztizálási lehetőséget Magyarországon.:

______________________________________

______________________________________

Társadalombíztosítás

______________________________________

SOTE ADHD Ambulancia


Diagnózis menete:

A háziorvostól kell beutalót kérni, az intézmény kódja: 01402180L

Az ellátás menetéről a linken találtok leírást.

______________________________________

Nyírő Gyula Kórház - ADHD ambulancia


Diagnózis menete: Háziorvostól, szakorvostól kell beutalót kérni. Az intézmény kódja: 01H221821

Az ellátás menetéről a linken találtok leírást.

______________________________________

Felnőtt ADHD Szakambulancia - Nagykálló


[link]

______________________________________

ADHD Szakambulancia - SZEGED


[link]

______________________________________

______________________________________



Magánszektor

______________________________________

ADHD Központ/Zádory rendelő, dr. Félegyházi Zsolt

[link]

[link]

A szolgáltatás fizetős.

Előfordul, hogy átmenetileg szünetel az új kliensek felvétele.

______________________________________

NeuroHarmónia Diagnosztikai és Fejlesztő Központ

[link]

[link]

A szolgáltatás fizetős.

______________________________________

Lavimed Pszichiátriai Rendelő

Cím: Bp. II.ker. Kis Rókus utca,

személyes, online vagy hibrid kivizsgálás

Jelentkezés: dr. Kovács-Sáska Eszter

e-mail: drkovacssaska@gmail.com

Tel: +36/30-415-8400


A szolgáltatás fizetős.

______________________________________

Panoráma Poliklinika

Cím: Derkovits u. 7. Budapest XII. kerület 1126

[link]

[link]

A szolgáltatás fizetős.

______________________________________

Soulwell Pszichológiai Rendelő

Budapest - Az első, és a tizenkettedik kerületben is van rendelőjük.

[link]

[link]

A szolgáltatás fizetős.

______________________________________

FLASH CLINIC

[link]

A szolgáltatás fizetős.

A Flash Clinicben megszűnt az ellátás és a diagnosztikai szolgáltatás.

______________________________________

2023. szept. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

VÉGRE!egy normális részletes hozzászólás! már jó pár alkalommal ki írtam ezt a kérdést,csak mindig kicsit másképp, de ezért a válaszért megérte,nagyon köszönöm!

még egy kérdés,olvastam valahol hogy Kaposváron is foglalkoznak ilyennel, halottál vagy olvastál róla valamit esetleg?

köszi még egyszer.

2023. szept. 4. 19:46
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem hallottam róla.
2023. szept. 5. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kérdező:


Meg szabad tudni,hogy neked milyen tüneteid vannak?Mert én is kezdem felfedezni magamon az ADHD tüneteket,és érdekelne,ez felnőttként másnál hogyan néz ki.Le tudnád írni,ha szépen kérlek?

nov. 24. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

persze le írom a főbb tüneteket,ha kérdésed van nyugodtan írhatsz is,szívesen segítek.

szétszórtság pl: elkezdek kertészkedni rá 10 perce azon kapom magam hogy takarítom az udvart rá 10 percre meg szerelek stb stb.


motiválatlanság gyakorlatilag szinte semmihez sincs igazán akartom, nehéz megindulni nehéz befejezni de van mikor nagy motivációval belekezdek valamibe mert nagyon érdekel és rá unok és kb soha nem készül el


feledékenység tipikus esetek a bezártam e az ajtót vagy hol a telefonom stb


beszélgetések közepette elvesztem a fonalat és teljesen máson agyalok,ebből sok konfliktusom van pl ha munkát beszélünk meg akkor is sűrűn előfordul és konfliktus van abból hogy nem úgy csinálom meg vagy nem is csinálom meg mert még azt is elfelejtem hogy erről valaha beszéltünk ez iskolában is sok problémát okozott és ez az egész már csinált nekem egy erős folyamatos szorongást 4 fal közül nem is nagyon mozdulok ki..de már jelentkeztem kivizsgálásra,folyamatban van.

nov. 24. 17:18

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!