Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan bírják elviselni a...

Hogyan bírják elviselni a halált az ebben a munkakörben dolgozók?

Figyelt kérdés
Szokták mondani hogy sokan az alkohollal kompenzálnak, illetve járnak pszichológushoz, de például egy olyan kórházi alkalmazott aki a halálhíreket közli a családokkal, és hallja szinte minden telefonhívásnál hogy zokognak benne hogy bírják ezt lelkileg? Vagy mondhatnám a segélyhívókat is. Van valami komoly pszichológiai teszt előtte hogy alkalmas-e rá a személy? Illetve ebbe tényleg bele lehet szokni? Előre is köszönöm a válaszokat!

2023. szept. 4. 23:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Hidd el aki minden nap ezt csinálja azt már teljesen hidegen hagyja ez a dolog.

Munkám során en is rengeteget beszélek ügyfelekkel telefonon mindig jönnek az egyéni problémáikkal panaszkodnak sírnak, érzelmileg zsarolnak persze egyáltalán nem függ össze a dologgal amiért hívtam.

Az elején még sajnáltam őket átéreztem a bajaikat most már egyáltalán nem érdekel, megvárom míg befejezi aztán illedelmesen elbúcsúzom.

Annyi mindent hallottam, hogy már senki nem tud semmivel meglepni.


Az ehez hasonló munkakörökben nincs helye az érzelgősségnek. Aki erre nem képes az nem fogja tudni sokáig csinálni.

2023. szept. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

a boncmester sem jobb..van aki ezért iszik..persze ez olcsó kifogás.

Van, aki munkaidő végén fürdik, öltözik, és hazamegy...nem foglalkozik a munkájával..barátja nincs, de neki ez pont jó.

2023. szept. 4. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én olyan hullaházas sztorikat tudok, fel sem idézem mert hányni fogok...

Szóval, az ott dolgozók nem szívbajosak és akkor még enyhén fejeztem ki magam!

2023. szept. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3-as kifejtenéd? Ha nem akarod ode, írhatsz üzenetet is. Tényleg érdekelne.
2023. szept. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mondok egyet: a belvárosban van a föld alatt egy óriási hullaház. Az ott dolgozó mesélte hogy behozták egy fiatalember fejét, akinek szamurájkarddal választották el a fejét a testétől. Gondolom éjszakai leszámolás áldozata lett. De ez csak egy kedves kis történet a többihez képest.
2023. szept. 5. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Keresztapám 30x éve mentőzik. Azt mondta az elején szíven ütötték az első "igazi", valós halálesetek kint az utcán. Azóta elmondása szerint teljesen kiölt belőle bármilyen ezekhez társított érzelmet az a sok halott, akit látott. Nem hatja meg, nem sajnálja, nem foglalkozik vele, neki az az újabb halott csak egy munkaeszköz. Csúnyán hangzik, de el lehet képzelni mi lenne vele, ha minden egyes elhunyt tönkretenné az elméjét.


Már magával a munkával is így van, fiatal újoncként várta, izgult egy-egy hívás alkalmával, ma már rutin a munka minden része.

2023. szept. 5. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy halálhír a hozzátartozóknak szinte kivétel nélkül fájdalmas, de aki ebben dolgozik, az elfogadja azt a tényt, hogy az élethez a halál is hozzátartozik.
2023. szept. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezt orvostól is hallottam, ha mindig rugózna a másik ember problémáján, már rég kikészülne vagy belebetegedne.
2023. szept. 6. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!