Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mellkasi nyomás más tünet...

Mellkasi nyomás más tünet nélkül, mi lehet az??

Figyelt kérdés

Állandó mellkasi nyomásom van napközben, naponta többször is. Más tünet nem kíséri, gondolok itt pl. végtag zsibbadás, szédülés, nehéz légzés, nem sugároz ki máshová, vérnyomás rendben.

Kardiológus látott, ő mindent rendben talált, szervi problémát kizárta.


Viszont! Ha éjszaka jön rám a mellkasi nyomás, akkor durva tünetek kíséri. Remegek, izzadok, székelés, magas vérnyomás, olyankor nem találom a helyem.


Vajon miért éjszaka jön rám ilyen mértékben? Napközben más tünetet nem produkálok.


Ez lehet szorongás, panikroham?


2023. szept. 7. 13:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem szorongás, igen.
2023. szept. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Elképzelhető,hogy csak éjszaka megy fel a vérnyomásod.Ezt azért a kardiológusnak említsd meg.Vérképet csináltak mostanában?

De egyébként simán lehet idegi alapú is.

2023. szept. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Említettem kardiológusnak,hogy csak éjszaka magas a vérnyomásom. Különösebben nem mondott rá semmit, csak annyit, amire gyanakszik, hogy reflux, és hogy azért is nyom a mellkasom, és megijedek, azért szökik fel a vérnyomásom éjszaka.

Vérvételen voltam, az eredménnyel mentem a kardiológushoz, az eredményeim jók voltak.

2023. szept. 7. 13:38
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen,az lehet,hogy ráparázol a refluxr és ezért van.Este szoktál enni közvetlen lefekvés előtt?
2023. szept. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az utolsó napi étkezésem 18 órakor van, lefeküdni pedig 21 órakor szoktam. Csak inni (vizet) szoktam a vacsora után, enni nem.
2023. szept. 8. 13:30
 6/7 anonim ***** válasza:
Értem.Azért fura,hogy az éjszakai vérnyomásemelkedésre nem mondott semmit.Azt tudod,hogy mennyire szokott felmenni?
2023. szept. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen tudom, valamikor lemérem.

150- pulzus 130 is volt már.

2023. szept. 9. 00:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!