Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez mi lehet? Vagy hogyan..?

Ez mi lehet? Vagy hogyan..?

Figyelt kérdés

Sajnos alapból egy negatív, rosszkedvű, ingerlékeny ember vagyok.

Viszont, ha iszok vmi koffeineset, kávét nem szeretem, de teát, leginkább energiaitalt fogyasztva jelentősen javul a kedvem, nem vagyok borúlátó, nyugisabb leszek, "jobban veszem a lapot", stb.

Sajna, ha elmúlik a hatás, leginkább másnap, átmenetileg még rosszabb a helyzet, aztán visszaáll eredetibe, ami ugye szintén nem nagy szám.

Viszonylag egészségesen igyekszem élni, ezért nem iszom löttyöket, leginkább csak tisztított vizet napközben, evéshez vagy házi tejet vagy gyümölcslevet. Szóval nem szívesen nyelek pl. energiaitalt sem.

Minek a jele lehet ez, h ilyen hatással van rám az energiaital vagy nagyobb mennyiségű tea?



2023. szept. 12. 22:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Esetleg nem mozgásszegény az életmódod?
2023. szept. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sztem a durva adag cukor az oka. Ha alapból egészségesen élsz, akkor gondolom kevés cukrot eszel. Na ha egy kevés cukorhoz szokott szervezet kap egy jó adagot belőle, az eléggé felturbózza rövid időre.
2023. szept. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem hinném. Mozoghatnék többet, az biztos. De tegnap körbetekertem a Balatont, évente egyszer szoktam. Emellett, ami rendszeres, az heti 1-2-3 edzés (kondizás), ahogyan lehetőség és idő akad rá. Helyben mindig biciklizem, gyalogok.
2023. szept. 12. 22:25
 4/7 A kérdező kommentje:
Cukorbevitelem inkább jó átlagos, de semmiképpen nem szegényes (sajna). Szeretem pl. a palacsintát és a túrórudit. :) Meg a gombócot. És a gumicukrot.. :) De visszafogom magam nagyrészt.
2023. szept. 12. 22:28
 5/7 anonim ***** válasza:
Mármint mi a kérdés? Nyilvàn van a koffeinnek élénkítő és némi hangulatjavitó hatása. Kicsit olyan mintha azt kéreznéd hogy miert lesz az ember részeg ha sört iszik.
2023. szept. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ez nem alkohol és elég kardinális a változás, ezért merült fel a kérdés.

Normális ez így vagy én vagyok izé?

2023. szept. 13. 10:45
 7/7 anonim ***** válasza:
A koffein emeli a vérnyomást, ugyanakkor értágító hatása is van. Mindkettő jobb vérellátást biztosít az agynak, talán ez az oka.
febr. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!