Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofrén és bipoláris vagyok....

Skizofrén és bipoláris vagyok. Értelmi szintem amióta szedem a gyógyszereket egy szobanövény szintjén van. A drogok hozták ki. Ha továbbra is drogozok havi egyszer elképzelhető, hogy teljesen fogyatékos leszek?

Figyelt kérdés

2023. szept. 19. 12:06
A kérdező szavazást indított:
igen,
nem.
13 szavazat
 1/6 A kérdező kommentje:
folyni fog a nyálam meg ilyenek
2023. szept. 19. 12:20
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

Tudom hülye kérdés...

De a drogot miért nem hagyod abba?


Ha már fel is ismerted azt, hogy ez rombol téged... az már fél út a sikerhez. Csak a másik felét kellene az útnak megtenni.


És addig tedd meg ezt a lépést, amíg tudatában vagy annak hogy mit kell tenni... amíg tényleg nem leszel csak egy szobanövény.

2023. szept. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
abba hagytam két évig, de azt éreztem hogy nem vagyok több mint egy szoba növény. Én úgy gondolom ennél hulyébb már nem leszek
2023. szept. 19. 12:24
 4/6 anonim ***** válasza:
19%
#2 Drogok alatt a gyógyszereit érti. Azért egy skizofréniában szenvedőnél nagyon nem mindegy, hogy szedi e, mert gyógyszerek nélkül közveszélyes is lehet. Inkább a gyógyszeradagon kellene változtatni vagy másik félére váltani.
2023. szept. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Ha drogok alatt a gyógyszereket érted, akkor nem, nem leszel fogyatékos. Van ilyen ismerősöm, sőt, én magam elég súlyos kényszerbetegséggel élek, de a mellékhatásai ezeknek átmenetiek. Ha maradandó károkat okoznának, nem is kerülhetnének forgalomba.
2023. szept. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%

Na en gyogyszereszetire jarok mentalis betegseg (kezelhetetlen klinikai depresszio miatt meg egy halom szemelyisegzavar), es amikor a clonazpinet, meg a quetiapinet, meg chlorprothixenet nyomtak nekem, hogy "szorongasoldo" meg "altato" (amikor ott van egy rakas igazi biztonsagos altato gyogyszer), akkor mondtam hogy na azt ti vegyetek be. Csomoszor latom hogy altatonak irjak fel a risperidone-t is meg szorongasoldonak. Ezeknek sulyos extrapiramidalis hatasuk van. Tardive dyskinesia, distonia, QT intervallum megnnyulas, tachychardia, antikolinerg mellekhatas es ez nem a jogi dolog miatt rairt "hirtelen halal" kategoria. Ezek valos mellekhatasok amik jelentkeznek.


En egyedul ket felet ajanlok magamnak: hangulatstabilizalokat es bizonyos antidepresszansokat meg stimulansokat orvosi felugyelettel es szunetekkel, MAOI-t, RIMA-t, SNRI/SNDRI-t. Az SSRI mar regota tudjak, hogy nem igazan csak az 5-HT jatszik szerepet preszinaptikusan vagy postszinaptikusan a mentalis betegsegekben. Ez mar regi sztori. Felesleges szinte felirni SSRI-ket escitalopram, citalopram, paroxetine, fluoxetine meg a hasonlok.


Itt mar a norepinephrine, dopamine, meg esetleg katekolaminok is szerepet jatszanak. Persze ez a standard modell, hogy a kozepagyban levo dorsal sejtmagvak "kinyulnak" az az elulso reszebe ennek a resznek fontos szerepe van a memoriaban, erzelmekben, alvas, stb.. ez resze a limbikus rendszernek ami a fo eleme a klinikai depresszio patogenesis felallitasahoz.


Ezert van az, hogy ha genetikai polimorfizmus miatt kevesebb serotonint termel vagy a serotonin termeleshez szukseges elemek degradacioja miatt (plusz oregedes miatt) ha valakinel jelentkezik koran klinikai depresszio, az csak rosszabb lesz - ezt kimutattak csaladi oroklessel. Regebbig ez volt a teoria, hogy csak a serotonin. De bevezettek a dopamine, norepinephrine meg egyeb modszereket is. esketamine kezeles, ECT bar nem tul eredmenyes TMG az is 50 - 50 mint az ECT terapia.


Osszefoglalva, a genetikai polimorfizmus, oregedes, fiatalabb korban megjeleno klinikai depresszio betegseg kezdete mind csak rosszabbit a helyzeten, es ezert nincs ra gyogymod. Mert az oregedest nem lehet leallitani.

2023. szept. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!