Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Brintellix és Atarax gyógyszer...

Brintellix és Atarax gyógyszer vélemények?

Figyelt kérdés
2023. szept. 20. 12:10
 1/2 anonim ***** válasza:
80%

Brintellixrol kevert velemenyeket hallottam. De ugy 50 helyett 60%-ban negativ. Valakinek bejott de ha jol tudom SSRI szeru vagy sima SSRI.


Ezek az SSRI-k mind nagyjabol ugyanugy mukodnek. Erre valok az SNRI, SSRI, MAOI, RIMA meg hasonlo nomenklaturak. Ez azert van, mert ugyanazokat a posztszinaptikus receptorokat erintik + serotonin tobblet a sinapsisban -> tobb serotonin -> erosebb fiziologiai hatas a postsinaptikus receptorokon -> serotonin neurotransmitter visszaindul de az SSRI megallitja hogy a preszinaptikus receptor valamelyike visszavegye innen a kifejezes szerotonin visszavetel gatlo.


Ilyenek a fluoxetine, escitalopram, citalopram ami most rogton eszembe jut. Ja meg a paroxetine. Ezeket szoktak leggyakrabban felirni. Pedig mar idejet mult ez a "nincs eleg szerotonin" modell. Ezert alakultak ki az SNRI/SNDRI/stimulansok/benzodiazepine alprazolam nyugaton antidepresszansnak is szamit/MAOI/RIMA moclobemide. Aztan jon mar az esketamine megoldas de ezt inkabb USA-ban nagy szamban. Szoval ez mar regi dolog ez az SSRI megoldas. Ahhoz kepest a vortioxetine egy uj keszitmeny. Hogy miert SSRI, miert idejetmult dolgot hasznalnak, nem tudom. de erdekelne. SSRI-kben van a legtobb penz egyebkent, mert az az alap indulo szoval lehet piacra akart lepni. Na mindegy ez mar reszlet.


Atarax egy antihisztamine ami 25mg - 50mg kozott javasolt. Ha szedsz mirtazapine-t/mianserint, akkor semmit nem fog hatni kb. mert az antihisztamin hatasa a lenyeg, de dopaminerg hatsa is van ezek kivul, sajnos eleg kicsi, IC50-je van ha jol tudom, sot biztos... mert akkor P2-es lenne. Szoval gatol egy vagy ketto dopamine receptort amitol lenyugszol megjobban. Ez a kettos fo hatasa van. Allergia eseten is hallottam felirni. Tudsz aludni, nem folyik az orrod, konnyed.

2023. szept. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én szedtem brintellixet kb 7-8 hónapig. Sokat nem segített,de mellékhatása szerencsére nem volt pedig én nagyon érzékeny vagyok a mellékhatásokra. Jó tanácsként mondom,ha kipróbálod a brintellixet,akkor PONT lefekvéskor vedd be,mert elég gyakran hányingert okoz ha alszol nem fogod érezni,de ha ébren vagy akkor nem kellemes. Reggelre nyugi elmúlik
2023. szept. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!