Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Másnak is nehezére esik...

Másnak is nehezére esik megszabadulni egy gyerekkori (számítógép) játéktóp felnőttként?

Figyelt kérdés

37 vagyok. Még 2002-ben a régi P1 gépemet felvittük a padlásra, összecsomagolva, mert akkor lett új gép, és a régi nem kell stb.

Most felröppent, hogy kidobjuk. Lehoztam, összeraktam (régi monitor, hangszóró, billentyűzet stb) - és működött!

Gyorsan neki is álltam kipróbálni a régi játékokat... és elöntöttek az emlékek. X játékot még az egyik általános iskolás barátomtól kaptam. Y-t meg ketten játszottuk egyszerre. Valamelyik meg a régi általános iskolás számtech labort idézte fel... vagy egy zene egy gyerekkori kirándulást.

Úgy érzem, a gyerekkorom egy részét fogom így kidobni... olyan nehéz most ez nekem. De tudom, bármikor tönkremehet, és pótolni sem lehetne, vagy nagyon nehezen... tehát akkor már csak ócskavas lenne.

Tudom, van a dosbox, használtam is. Itt most a lényeg a régi állványon van, régi monitoron, kattogós billentyűzetről, a jellegzetes elektronikus szagról. Az érzésekről.


Másnak nem volt ilyene mással? (Autó, bicikli...)


2023. szept. 23. 13:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Add el.

Jófogáson,Mplacen hírdesd meg,van aki ilyeneket gyűjt.

Sokat nem kapsz érte,mégis szerintem így könnyebb,hogy tudod nem ki lesz dobva.

2023. szept. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt nehezem megválni tőle, annyi hogy a rajta lévő dolgokat én lementettem még DVD-re az utókornak. Meg egy rakás játék CD-m volt anno azokból az időkből azok kb mind megvannak még. Én megmondtam hogy azok maradnak. Van egy olyan PC-m ami nem túl régi, de nem is túlságosan új, az annyira jó hogy elfut rajta 3 külön HDD-n 3 különböző op. rendszer és van régi CD/DVD olvasóm meg íróm, abból 3 db van beépítve így el lehet játszani elég sok játékkal ami igényli ezt.

Nekem inkább ami megmaradt, amihez nagyon ragaszkodok az a legelső motorom egy Babetta. Akkoriban már nem volt divatja amikor kaptam de nagyapámmal aki régen ezeket hivatalosan javította sok mindenben segített hogyan kell rendbe rakni és azt teljesen felújítottuk az utolsó csavarig mindent. Aztán vérszemet kaptam és amikor elkezdték ezeket szinte kidobálni hulladékként akkor össze szedegettem meg régi házaktól hordtam el nagyon jelképes összegekért. Persze mindegyik egy hulladékkupac volt volt vagy 10 belőle amiket így szedegettem össze, szinte mindegyikről hiányzott valami, vagy be volt állva a motorblokkja. Azokból 3 db működőképes motort tudtam összerakni úgy hogy azok teljesen rendbe lettek téve, ki lettek takarítva, meg le lettek festve, tehát minden rendbe lett téve. Rengeteg alkatrészt főleg karburátorokat tudtam megvenni olyanokat amiket nem használtak még soha, meg javítókészleteket hozzá, lámpákat meg pár apróságot.

Lényeg hogy 3 ilyen motort tudtam összerakni belőle ami tip top volt és azokat el is adtam, kivéve a legelsőt ami nekem egy életre szóló emlék. Bár nem használom mert van rendes robogóm közlekedni, meg elektromos rollerem, ha meg olyan idő van autózok. Tehát a babetta totál felesleges. Persze néha meghajtom, meg megyek vele egy kört, de nem akarom koptatni meg tönkretenni sem, mert azt meg akarom őrizni az utókornak minél jobb állapotban. Ahhoz keményen kötődök és mondtam hogy azt senkinek semmi pénzért nem adom.

2023. szept. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
jó látni, hogy más is érez így :) még mindig felfoghatatlan, hogy egy játéknak kívülről ismerem a csapdáit, rejtek helyeit. Mintha ezzel kidobnám az általános iskolai emlékeimet :(
2023. szept. 24. 11:47
 4/6 Thunderfairy ***** válasza:
Nem kell kidobni. Meg is tarthatod. Felállitod valahóva összeszerelten és retrozól rajta amikor kedved van hozzá.
2023. szept. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
ez persze könnyen hangzik, de nemis tartott sokáig a csoda. Az egyik meghajtó folyamatosan lassult, majd már nem is lehet rá váltani. Magyarul tönkrement.
2023. szept. 25. 20:09
 6/6 anonim ***** válasza:

Folyton újrajátszom a Warcraft 2-3-at, Starcratf 1-2-t, Baldur's Gate 1-2-t.


50f

Ez függőség, az ember a szorongását igyekszik csökkenteni, illetve sikerhez juttatni önmagát, ha a való életben nem érzi/értéli magát sikeresnek.

Én pl. a kudarcokat sokkal jobban számon tartom, mint a sikereimet. Utóbbiakat hajalmos vagyok elfelejteni, vagy kicsinyíteni, relativizálni, bezzeg több évtizedes kudarcokat is cipelek magammal...

nov. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!