Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Régi, használhatatlan laptop-t...

Régi, használhatatlan laptop-tól hogy lehet megszabadulni?

Figyelt kérdés

Már be se lehet kapcsolni, vannak rajta személyes adatok, képek stb emiatt nem akarom, hogy bárki megkaparintsa.


Ha egy MediaMarkt-ba elvinném leadni, akkor mi a garancia arra, hogy nem élnek vissza az adataimmal?

Van olyan része a laptop-nak, amit ha kiveszek elveszlik róla minden adat?



2022. júl. 6. 19:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A háttértáron (ha régi, valószínűleg egy 2,5"-os HDD) van minden tárolt adat, és csak ott. Kiveszed, és utána mehet elektronikai hulladéknak, vagy amit tervezel vele.
2022. júl. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%
HDD-t kiveszed, picit szétvered kalapáccsal aztán emhet a kukába a többi dologgal.
2022. júl. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
48%

Ha még működik, és így vagy úgy használható, de nincs rás szükséged:

Vagy kiveszed, vagy ha az gasználható, akkor "sterilizálod" az adathordozót. Innen két választásod van:

Pár gombóc fagyi áráért eladod valakinek apróhirdetésen keresztül, aki még hasznosítani tudja. Bár itt még működésképtelenül, alkatrésznek is el lehetne.


Vagy googlin keresel egy alpítványt, iskolát, stb ahol még örülnek neki, és ingyen felajánlod nekik.


Ha nem működik, és elektronikai hulladék, azt több helyen le lehet adni. Az adathordozóra ugyanez igaz. Vagy kiveszed belőle, vagy ha nem kell átfúrod jó sok helyen és a géppel együtt leadod oda ahol elektronikai hulladénkan átveszik.

2022. júl. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
#3: Semmiképp nem a kukába... gondolom ez csak képletes volt :)
2022. júl. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
30%
Miért szerinted hova rakja? Tudom környezetvédelem meg kutyafüle, de ha láttál volna pl ilyen nagy áruházak működését is, igen átveszik elektronikai hulladékot aztán utána minden konténert öntenek szépen ugyanabba a kukásautóba.... ennyit a szelektívről.
2022. júl. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Újrahasznosításról annyit, hogy 20 éves a laptop.


Nem, nem értek mindenhez mert nem vagyok polihisztor. A saját szakterületemen vagyok kiemelkedő és nem a hardverekhez értek.


Nem vág épp a földhöz az az összeg amit megspórolnék az újrhasznosítással. Nem érdekel.


Légyszi, csak arra válaszoljunk amit kérdeztem. Köszönöm szépen.

2022. júl. 6. 20:38
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

#6: Nem láttam még ilyet, és nem tartom valószínűnek hogy ez általános lenne, még ha valaki ilyet látott is.


Így a hitem megvan, hogy a megfelelő helyre leadott e-hulladék a megfelelő helyre kerül. Persze lehetnék én is szkeptikus, de nekem akkor is megnyugatóbb hogy legalább én megtettem a tőlem elvárhatót. Megadva az esélyét, hogy hátha jól működik a rendszer. De ha pl egyből a kukába hajítanám, akkor ennek még az esélyét sem adom meg.


Mindenki dobja oda a hulladékát, ahova legjobb tudása alapján a lelkiismerete megengedi. Én továbbra is veszem a fáradtságot és elektonikai üzletben adom le térítésmentesen. Ha már úgy is arra járok, plusz energiát/időt nem igényel.

2022. júl. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

HDD-t kiveszed belőle, alul apró csavarok vannak rajta, egy kis lemez kockát kell keresned:

[link]

Ezt kiveszed és ha gondolod szétszedheted, találsz benne fényes tányérokat, azokat karcold szépen össze, de igazából annyi is elég ha átfurkálod pár helyen, de arra készülj hogy jó kemény benne pár dolog, vagy befogod satuba és kicsit meghajtogatod az egészet egy kalapáccsal vagy csőkulccsal.


Innen már nem szednek róla vissza semmit.

2022. júl. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Dolgoztam az egyik inkább nem nevezem meg melyik hazai nagy elektronikai áruháznál, onnan tudom, még rá is kérdeztem, egyszer, annyi volt a válasz, az előírás, hogy külön gyűjtsék, onnan viszont hogy a hulladékkezelő átveszi, már annak a felelőssége, hogy mit tesz vele, szóval annyi az egész, hogy csak előírás szerint eljárnak, de onnan ugyanaz a sorsa a dolognak, persze lehetne külön pénzért elektronikai hulladékokra specializált vállalatot megbízni az elszállítással, de ez már nem előírás, és a költsége is nagyobb, így hát...
2022. júl. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

#7 kérdezőnek:


Azért ne harapd le a fejünket :D

Azt írtad a kérdésben "hogyan lehet megszabadulni"... Mi pedig nem vagyunk gondolatolvasók :)


A "megszabadulni" szó jelenthet eladást, elajándékozást, kidobást, stb.


A kérdés magyarázó részében is csak feltételesen írod: "Ha egy Media Markt-ba elvinném" ebből senkinek nem derül ki, hogy Te CSAK KIZÁRÓLAGOSAN csak a megsemmisítésén gondolkozol.


Tényleg nem kötekedés képpen mondom, de én úgy értelmeztem, hogy a "megszabadulás" különböző módjait keresed. És ahogy olvasom a válaszokat, ezzel nem csak én voltam így.

2022. júl. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!