Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a különbség a bipoláris...

Mi a különbség a bipoláris zavar és a borderline szemelyisegzavar közt ?

Figyelt kérdés
Bipoláris vagyok,de nagyon sűrün váltakozik a hangulatom egy napon bellűl. Meg olyan tüneteim is vannak hogy szorongok és zavarba vagyok társaságba. Régbben még fel tudtam pörögni és tudtam boldog lenni. Az utóbbi időben nem tudok,meert nem tudok felszabadulni emberek közt. Olyan mintha szociális fóbiám lenne. Megfelelési mániam van. Meg hamar fel tudom idegesíteni magam embereken. Sokszor csak jönnek a gondolatok es nem tudom leállítani őket és. Aztan elkezdek szorongani. Fogalmam sincs mi lehet ez,de szerintem ez nem bipoláris. Gyógyszereket szedek de a rossz gondolatokra hiába. Meg sokszor van,hogy felépítek magamnak fejbe egy álomvilágot. Már skizofréniára is gondoltam de hangokat meg nem hallok. Félénk vagyok és nincs önbizalmam.a borderline zavarnak mik a fő tünetei ? Tapasztalatok erdekelnének hogy tudjam,hogy mibe különbözik a bipoláris zavartol ?!
2023. szept. 25. 14:25
 1/2 anonim ***** válasza:
82%

a borderlinera inkább az jellemző, hogy kb. perceken belül képes a totál eufóriából a teljes ürességbe esni.

fél a magánytól, gyakran impulzív, elég szélsőséges.

a bipolárisra inkább a nagyon mély állapotok, normális állapotok és jó állapotok jellemzők, egy grafikonon egyenletesebb lenne az érzelmi hangulatot ábrázolni.

amúgy az, hogy milyen személyiségzavarod van (ha van) klinikai szakpszichológus tesztekkel segít eldönteni. ilyet nálad nem csináltak?

2023. szept. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem csinaltak ilyet de nagyon sokat olvasok utánna meg videókat nézek es most már tudom mi a különbség.
2023. szept. 26. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!