Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Megvonási tünetek?

Megvonási tünetek?

Figyelt kérdés
Érdeklődni szeretnék, hogy antidepresszánsok vagy antipszichotikumok több éves szedése után lehetnek megvonási tünetek még akkor is ha valaki orvosi utasítás alapján fokozatosan csökkenti az adagot? Olvastam olyat, hogy egyes esetekben 79 hétig is tarthatnak a megvonási tünetek. Ez igaz?

2023. okt. 4. 14:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Antipszichotikum elvonási tünet nagyon kemény kezdj könnyebbel Frontin Xanax.
2023. okt. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Semmilyen gyógyszert nem szedek. Olvastam erről a neten és eléggé meglepődtem.
2023. okt. 4. 15:13
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem 5-6 év aktív 0.25mg-os Frontin szedés után (alkalom szerűen szedtem), hirtelen abbahagyàs miatt kettő epilepsziás grand mal rohamom volt. Most sajnos szintén kell alkalom szerűen 0.5mg-osat szednem, remélem, most nem lesz ilyen problémàm.
2023. okt. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
3-as Hú, ez komoly. Durva, hogy gyógyszerek ilyet tudnak okozni. Kitartást!
2023. okt. 4. 16:28
 5/13 anonim ***** válasza:
Pedig sajna tudnak. Nekem az első rohamnàl komoly sérüléseim is lettek ,mert rosszul estem el. Szóval még ezek az enyhébb kedély javítók is tudnak baromira veszélyesek lenni.
2023. okt. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom hogy ez történt veled, pedig a 0,25 mg, meg a 0,5 mg nem tűnik nagy mennyiségnek. Jó kis gyógyszereket kapnak a depressziósok meg szorongásos betegségekkel küzdők.
2023. okt. 4. 17:12
 7/13 anonim ***** válasza:
Hát bizony nem sok és mégis van aki úgy jár mint én. Van aki marék szám eszi és semmi baja tőle.
2023. okt. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az csak jó ha abbahagyod, barátomnak egyre rosszabb tünetei lettek, pedig elvileg segítenie kellett volna, úgy tukmálta rá az orvos. Fokozatosan elhagyta, azóta csak JOBB (sokkal jobb) minden. Elkezdett sportolni, értelmes hobbikat keresni, azóta normális ember.
2023. okt. 5. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
legális drogok (véleményem szerint)
2023. okt. 5. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9! Egyértelműen. Csak míg a drogra nincs szüksége az embernek, úgy a gyógyszerre sok esetben igen, mert csak az használ. Legalábbis nálam így van.
2023. okt. 5. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!