Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezt minek nevezik??

Ezt minek nevezik??

Figyelt kérdés

Anyukámmal nem jó a viszonyom. Mert elég fura. Nagyon instabil. Egyik nap morcos, és elküld a fenébe, rá 2 napra meg probál közeledni.

Mindig az anyukájához mikor átment, állandóan csak panaszkodott rólam, de most meghalt az anyukája, az én nagymamám, egy hónapja kb, és azóta ez is megszűnt. Nincs kinek panaszkodnia. De az a durva, h tényleg mindig panaszkodott rólam az elmúlt 24 évbe ami tettenet, hiszen neki minden baj, de úgy baj, h igazából ilyen pitiáner dolgokba köt bele, pl a kávéfözön nincs rajta a teteje, vgy vizcseppes maradt a konyhapult. Most mondtam egy pelfat. De amugy nem szokott vízcseppes lenni, mert letörlöm

Szóval tenyleg mindig minden baj volt neki. Most meg, meghalt az anyukája, és elkezdte mondogatni, h szeretlek. 😳 És ez nagyon összezavar, mert valójában amiket ő csinál az nem szeretet hanem bántalmazás. Sokszor mikor nem volt pénzem, üres volt a hütőbe a saját részem, de nem érdekelte. Volt, h mondta, h a pasik neli fontosabbak mint a lánya. Jaj annyi mindemt tudnek felsorolni, de most valszeg nem jön at milyen. Az a lényeg, h amit ő csinál az nem szeretet.

Olyan kamu dumákat tolt le eddig mindig rólam mindenkinek, h csak lestem, s mindig ő volt az aki miatt a nagymammal is akar feszültség lett köztünk, mert szerencsétlen nemtudta kinek higyjen. Én mindig őszintén elmondtam mamának a dolgokat, anyam meg teljesen kiferdítette a storyt és előadta mindenkinek néha hisztérikusan is, h neki van igaza. Az egesz csaladot amugy ellenem fordította, mert ő nemtudja miért zárkoztam el előle.....

És most úgy érzem magam, mint valami lelki terrorba,mert vagy azt kérdezi, h szeretsz? Vagy mondja, h szeretlek. De b**sza meg, eddig mindenki fontosabb volt nálam, meg eddig imádott rólam hazudozni, most h nincs az anyja hirtelen szeret 😱😳. És én ettől kivgyk, ne haragudjatok, de azthiszem ez az a helyzet amikor nem szabad elhinni, h az a szeretet amit ő csinál, mert az nem az.

Sajnos még nála lakom, de egy év múlva befejezem a sulit, aztán elmegyek.

Szóval ez is vmi bántalmazas féle? Hogy hirtelem rámcuppan, meg jaj így szeretlek ugy szeretlek, mikor meg itt van a párja le se vgyk szarva meg imádnak kibeszélni.

Ószinte leszek. Én meg nem szeretem. Ez van. Ettől nem vgyk rossz ember. De ő durvan megkeseritette eddig is az életem. Leírnam, de így is hosszú lett.


Köszönöm annak, aki elolvasott



2023. okt. 5. 14:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia! Sajnálom a helyzeteket :( Lehetséges, hogy miután nagymamád elhunyt, rádöbbent, hogy nem megfelelően mutatta ki az érzelmeidet irányodba, és most a “szeretlekkel” kompenzál. A leírtak alapján én úgy gondolom, hogy szeret Téged, csak neki is talán lehetett az életében akár egy olyan pszichés trauma, mely miatt ilyen lett. Biztos nagyon fiatal vagy még, hiszen írtad, hogy még iskolába jársz, így lehet, hogy ez a trauma még a születésed előtt érte.

Én javasolnék egy családterápiával foglalkozó szakemberrel való közös beszélgetést, biztos, hogy valamennyit tudna segíteni, kérdés persze, hogy ő milyen compliance-el bír, tehát, mennyire működne együtt ebben.

Ha szeretnél beszélgetni a dologról, nyugodtan keress privátban.

2023. okt. 6. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
1. vagyok, a fő kérdésedre válaszolván: ha ez tünet, dysthymiának hívják (a hangulati élettel kapcsolatos tünet), ha az egész személyisége valóban ilyen, akkor felmerülhet a B-típusú személyiségzavarok köze sorolható borderline személyiségzavar, vagy hisztrionikus személyiségzavar, a DSM kézikönyv tartalmazza a diagnosztikus kritériumokat, de (még orvosként sem) nem szaladnék ennyire előre, hiszen sosem találkoztam vele, nem vizsgáltam, nem ismerem a családi és egyéni kórelőzményt, stb.
2023. okt. 6. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ, itt is. Hmmm hát nemtudom. Én is gondolkoztam a trauma dolgon, talan egy másik haláleset amit sose dolgozott fel, és mondanam, h az abból való fusztrációt vetíti ki rám, de egyebkent sok mindenkivel baja van. Illetve drága nagymamam a világ legjobb anyukaja volt, es nagymamája is. Hálisten anya minden szeretet megkapott. És a nagymamámtól én is. Sose bántott. Mama tényleg az a személy volt, aki anyanak született. Imadta a gyerekeket is :)!
2023. okt. 7. 20:59
 4/7 anonim ***** válasza:
Anyádban a saját anyámra ismerek. Bár nekem öreganyám is megérte a pénzét... Lépj le, amint teheted, de ami a legfontosabb: ne kövesd el sokunk hibáját, ne nézz vissza soha. Az ilyen felmenő soha nem száll magába, soha nem veszi észre magát, soha nem akarja a javad. Menj, ne nézz hátra.
2023. okt. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
4-es. Rendben, köszönöm a tanácsod. ❤️ Akkor pont, h ne én érezzem rosszul magam, és valszeg nem én hulyultem meg. Mondjuk ha egyik pillanatban azt mondja, h más fontosabb neki mint a gyereke, utana meg hu szeretlek, na asszem ebbe mindenki belezavarodna, de akkor szerintem jól gondolom, h a szeretet nem ez. És értem azt is, h a szeretet nem az, h minden nap valaki felé nyalizok meg nemtudom, de halisten pár éve megtapasztaltam mi a szeretet es az mindig ott van 2 ember kozott....
2023. okt. 7. 21:49
 6/7 anonim ***** válasza:

Persze hogy ne érezd magad rosszul! Azok az ősrégi tanítások, amik a szülőtiszteletről szólnak, igazi, régivágású szülőkről szólnak, akik felelősséget viselnek az utódaikért!

A szeretet nem nyali, nem hiszti, ezt nagyon jól látod - a szeretet belőlünk fakad, ha vonzódunk valskihez.

2023. okt. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Én amúgy nagyon lelkiismeretes vgyk, szóval nem anyat akartam ócsarolni, csak egyszerűen amik vannak azok vannak.

Meg hat lehet szeret, de szerintem akit szeretunk azt nem bántjuk. Ennyi.

2023. okt. 7. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!