Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Abbahagyhatom a kezelést...

Abbahagyhatom a kezelést egyik napról a másikra?

Figyelt kérdés
3 napja szedek napi 2,5 mg scippát és 50 mg lamolepet. Viszont undorító mellékhatásokat ír és szeretném őket abbahagyni.

2023. okt. 5. 19:57
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Úgy értem hogy így nem fog még elvonási tünettel járni? Ez igen kevésnek tűnik.
2023. okt. 5. 19:58
 2/18 anonim ***** válasza:
Na ezért nem olvasom el soha a betegtájékoztatót.
2023. okt. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Én inkább átélem a bipoláris zavart úgy ahogy van csak ne kelljen ilyeneket átélni
2023. okt. 5. 20:07
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Beszéld meg az orvosoddal. Természetesen jogod van nem szedni őket. Most még nem okoz gondot az elhagyása, de ne rögtön hagyd abba őket így sem. Hanem ahogy az orvos mondja. Amúgy mire kezdted őket szedni?
2023. okt. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Bipoláris zavarra.
2023. okt. 5. 20:12
 6/18 anonim ***** válasza:
38%

Ja bipoláris zavarra? Ha nem voltak nagyon kellemetlen tüneteid, vagy megvoltál eddig is akkor felesleges mérgezned magad, és idővel függővé is válnál.

Nekem nem sok választásom volt, mert pánikbetegségre írtak fel gyógyszert, és a pánikrohamok elképesztően ilyesztőek voltak, durva halálfélelmem volt, mellkasi szorító érzés, szapora pulzus, ájulásérzés. Akkor még egy púpozott evőkanál ciánt is elfogadtam volna, annyira nem voltam magamnál, és rettentően féltem a rohamoktól. Sokszor próbáltam leszokni a gyógyszerekről, de soha nem sikerült, így 20 éve vagyok gyógyszerfüggő.

2023. okt. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Nem törvényszerű, hogy legyen valami mellékhatása
2023. okt. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
A scippának is ugyanaz a hatóanyaga, mint amit szedek.( Escitil) Meg medazepamot. Pánikbetegségre. A Lamolepet nem ismerem, de főleg epilepsziára adják. Milyen tüneteket észlelsz magadon egyébként, ugye nincsenek szuicid hajlamaid? Ha lemondassz a gyógyszerekről, akkor keress fel egy pszichoterapeutát. Mert gondolom azért gondolom nem könnyű együtt élni a bipoláris zavarral, és valamilyen segítség kellene, ha már gyógyszeres kezelés nem.
2023. okt. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Félek ettől a post ssri szexuális mellékhatástól. Elég ilyeszto és aggasztó, szeretném idő előtt megelőzni a bajt mielőtt túl késő lenne és igen sokat olvastam róla hogy gyakori arányban fordul elő.
2023. okt. 5. 20:40
 10/18 anonim ***** válasza:
17%
Minden gyógyszert fokozatosan hagyunk el, legalább hetente egy negyeddel kevesebbet.
2023. okt. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!