Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha antidepresszánst kell*...

Ha antidepresszánst kell* szednem, akkor mi lesz ha már abbahagyhatom? Normál életem lesz? Vagy visszaesek és ezt egész életemben kell majd szedni?

Figyelt kérdés

*= Nem azt mondom, hogy kötelező, de az orvosom javasolta és szerintem is jobb így.


Főleg azért kell mert nagyon rossz kedvű vagyok, nehezen mozdulok ki itthonról, akkor is ha fontos lenne, vagy én akarok valahova elmenni.

És még azért is kell a gyógyszer mert nagyon nehezen ismerkedek, kicsit tartok az emberektől, félek a tömegtől.


2021. szept. 20. 20:30
 1/4 anonim ***** válasza:
A gyógyszer nem oldja meg helyetted a problémáidat. A gyógyszer nem szünteti meg/kezeli a kiváltó okot, csak tüneteket enyhíti. Amennyiben nem jártál mellette pszichológushoz, és abbahagyod a szedését, akkor megint vissza fogsz esni.
2021. szept. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az antidepi segít átlendülni a mélyponton, de nem létszükséglet, szóval ha jobban leszel, akkor el lehet, sőt el is kell hagyni. Érdemes gyógyszermentes praktikákat is elsajátítani, és ezeket mindig gyakorolni, akkor nem esel vissza. Úgy képzeld el, mint egy mankót, amikor kificamodik a bokád. Amikor már nem fáj, akkor leteszed a mankót, és anélkül járkálsz + vigyázol hova lépsz. ha ügyes vagy, akkor soha többet nem kell mankó, mert nem megy ki a bokád. Ha mégis kimegy, akkor ismét kellhet a mankó pár hétig vagy hónapig. Az antidepi egy vegyi mankó az agynak.
2021. szept. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Pont ez a két variáció van nagyjából amit a kérdésedben is feltettél. Ez mindenkinél más.
2021. szept. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Jobb lesz majd, ha tartósan szeded a gyógyszert. Nekem jobb lett, és már nem kell szednem. Menj el terápiára, az is sokat fog segíteni! Sok sikert! :)
2021. szept. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!