Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az epilepszia okozhat szívmegá...

Az epilepszia okozhat szívmegállást hirtelen?

Figyelt kérdés

Reflex epilepsziát diagnosztizáltak nálam. Sosem volt eszméletvesztéses rosszullétem, de egyéb rángás, és belső vegetatív tünet igen!


Sokszor volt szívkihagyásom is ilyenkor és kardiológián kizárták a szív eredetet. Neurológis azt mondta az epilepszia okozza.


Viszont azon gondolkodtam, hogy nem lehet, hogy szívleállást okoz majd egyszer? :(


Kaptam gyógyszert, brivaracetám a neve. Ismeri valaki?


2023. okt. 5. 20:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2023. okt. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
26/F
2023. okt. 5. 20:35
 3/16 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem nagyon ritka. A legnagyobb életveszélye az epilepsziának a fulladás vagy a roham miatti halálos baleset
2023. okt. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
A gyógyszert nem kezdtem még el szedni, elég ronda mellékhatásai lehetnek attól félek :/
2023. okt. 5. 20:37
 5/16 anonim ***** válasza:
49%
Ennek is az alapja a rengeteg feszültség. Helyes irányba kéne terelni az energiákat! Mennyit sportolsz, művészkedsz, kreatívkodsz?
2023. okt. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Minden nap sportolok, kertészkedem is órákat. Feszült nem vagyok annyira. Kreatívkodok is, kertész vagyok amúgy.
2023. okt. 5. 20:45
 7/16 anonim ***** válasza:
29%

És ha zenével, rajzzal, festészettel foglalkoznál a kertészeten kívül?

A zene nagyon tud gyógyítani, mondjuk egy gitártanfolyam akár autodidakta módon. Nekem is voltak rohamaim, nem teljesen ilyen, de aztán szépen lassan elmúltak.

2023. okt. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Zenét is hallgatok állandóan. Rajzolás nem köt le, nincs rá időm. Nekem nem múlnak, gerjed az agyam mint a mikrofon főleg ha olyan van.
2023. okt. 5. 21:02
 9/16 anonim ***** válasza:
23%
Ne zenét hallgass, hanem zenélj. Nézz ki magadnak valamilyen hangszert és tanuld fokozatosan. Teljesen más. Terápia.
2023. okt. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Egyaltalan nem okozhat szivleallast, mert a sziv magatol is mukodik. Az epilepszia agyi eredetu betegseg, es tudod, agyhalal (komas beteg) eseten is megy a sziv, meg a legzes. Az idegrendszer csak befolyasolja a szivmukodest, gyorsitja es lassitja, de megallitani nem fogja, illetve jol mukodo idegrendszer nelkul is mukodik a sziv.
2023. okt. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!