Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért olyan fontos pszichológi...

Miért olyan fontos pszichológia szakon a Rorschach teszt?

Figyelt kérdés

Sziasztok én teljesen laikus vagyok, ezért lehet hülyeségeket írok, de ha valaki elmagyarázza azt megköszönném.


Szóval hallottam pszichológia tanhallgatóktól hogy van nekik Rorschach teszttel kapcsolatos óra, és hogy a klinikai irányon több éven át is tanulják/a bejutáshoz igazolni kell hogy ismered valami papírral


Viszont én egyrészt úgy hallottam, hogy erre a tesztre nincs sok tudományos bizonyíték, másrészt meg ez tényleg olyan bonyolult hogy több évig veszik?


Olyan sokszor találkoznak vele a későbbiekben?


2023. okt. 8. 16:35
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
A Rorschach teszt a vele való aggályokkal együtt egy nagyon fontos eszköz a páciens megismerésére és az önismeret gyakorlására. Olyan ez, mint a Schrödinger macskája. Ha kinyitod a dobozt, már nem ugyanaz lesz belül. Nem tudsz úgy pontosan megfigyelni, hogy ne legyél hatással a megfigyelésed tárgyára...
2023. okt. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem vettük több évig, csak előkerült alapszakon, ott kb megismertük, klinikai szakirányon meg volt egy féléves előadás+gyak ahol ez volt központi téma.
2023. okt. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit, hogy a rorschach azért elég jó projektív teszt, vannak tudományos bizonyítékok is mellette plusz rengeteg tapasztalati alapú bizonyíték, elég jól ki tud mutatni személyiségdinamikákat, viszont csak klinikusként használhatod, szóval más szakirányokon nem is nagyon evszik elő.
2023. okt. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat!
2023. okt. 10. 02:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!