Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Megcsináltam egy online...

Megcsináltam egy online Rorschach-tesztet, és fura eredmények jöttek ki, ugye nincs mentális betegségem?

Figyelt kérdés

Mindig is érdekelt ez a teszt, és gondoltam, most megnézem magamnak.


Borzasztóan nehéz volt nekem ez a teszt... Egyszerűen képtelen voltam sok képen felismerni bármit, semmit nem láttam bennük, csak... amorf pacák voltak. Miután kierőszakoltam magamból valamit, észrevettem, hogy rohadtul eltérnek a válaszaim attól, amiket az emberek adnak.

Általában nekem mind valamilyen csontra emlékeztettek leginkább, ha nagyon bele akarok látni valamit, vagy mellkas CT, rovarok, bár biosz tagozatos voltam gimiben, és mindig is szerettem, azért ennyire nem, hogy „mindenhol” lássam.

Ahol olyan választ adtam, ami szerepelt a magyarázat között, ott meg a „diagnózis” egyáltalán nem tükrözte a valóságot. Emberi alakokat például alig ismertem fel, pedig a munkám során emberekkel foglalkozom, és szeretem is, jól érzem magam, fejlettek a szociális készségeim; szexuális orientációra vonatkozóan sem stimmelt a válaszom.

Még ami elvileg nagyon könnyű volt, én azt is csontnak néztem.


Miután persze megmagyarázta, már láttam én is bennük azokat a formákat, de ha ezer évig nézem sem jövök rá magamtól.


Kérem, valaki nyugtasson meg, hogy ez nem jelent semmit, és egészséges vagyok :D

Összefügghet ez a jelenség azzal, hogy utálom a személyiségteszteket, és soha nem bírom őket kitölteni normálisan?


22F



2017. dec. 26. 23:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Biológus vagyok és én is belsőségeket látok. Kétlem,hogy dilibaj,inkább szakmai ártalom. Állítólag aki ilyeneket lát,hajlamos "befelé fordulni".
2017. dec. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hol csináltad? Én is kíváncsi lennék az enyémre :)
2017. dec. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg teszt van, amit automatizáltan egész jól ki lehet értékelni, de a Rorschach nem tartozik közéjük.

Az, hogy a leggyakoribb válaszok micsodák, az semmit nem jelent. Pont ezért érdekes és értékes tesztelő eszköz, mert nem egy sablont húz rá az emebrekre, hanem hagyja az elmét kibontakozni. És a kiértékelése sem csak annyi, hogy na, ezt látta benne, akkor pszichopata, ha ezt látta benne, akkor depressziós, stb. Ennek a tesztnek a kiértékelése csak az anamnézis, előzetes elbeszélgetés segítségével, és az egészet részletesen kielemezve, és egyben értékelve végezhető el.

2017. dec. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Egyébként: [link]
2017. dec. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2017. dec. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Melyiket csináltad meg? Amit én töltöttem, annak a jellemzése tökéletesen illik rám.

Ezt csináltam:

[link]

2017. dec. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=wCgID6sZR0c


Itt csináltam.


Hmm :) Csak mert sok pszichológusnál jártam, és egyik sem állapított meg semmilyen betegséget. Azért fogott el kicsit az aggodalom, mert hogy „sok pszichológusnál jártam”, fogalmam sincs, milyen teszteket végeztettek el velem, de sosem mondták, hogy bármi bajom lenne, viszont egy idő után csak elküldtek újra meg újra a tanáraim

2017. dec. 26. 23:42
 8/11 anonim ***** válasza:

Megcsináltam a hatos hozzászólóét lehet benne valami.

You are a mature person, clearly understanding and accepting your inner world, your needs and desires. You are able to sympathize and empathize, you are interested in the emotions of your nearest and dearest. You aspire to do something unusual and original, combining ideas and solutions.


You tend to analyze your behavior and the behavior of the people around you. Perhaps, this way you try to find in their behavior the solution that will help you overcome the difficulties in your own interpersonal relationships or resolve the conflict with your close person.


You are not prone to rapid changes in lifestyle, first prefer to weigh everything carefully, and then get involved in an adventure.

2018. jan. 13. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hé emberek, nyugi... Online Rorschach-teszt... ilyenről sem hallottam még korábban, de elég káros, hogy ez létezik. Egy dolgot mondok nektek: a pszichológusok éveken keresztül tanulják a Rorschach felvételét és kiértékelését... Ne mondjátok már nekem, hogy látatlanban egy online tesztnek ennyire hisztek :D Azt mondják, többszáz Rorschach-teszten kell túllennie egy tapasztalt, szakmailag képzett pszichológusnak ahhoz, hogy igazán értsen hozzá!
2018. jan. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én egyáltalán nem vonzódok a biosz után, még is én is belső szerveket láttam (pl én a legtöbben egy vesét láttam). Egyáltalán semmi érdeklődés nincs bennem a tantárgy iránt, csak annyi h tanulom az összes többi tárgyal együtt.
2021. ápr. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!