Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiáternek mit mondjak?

Pszichiáternek mit mondjak?

Figyelt kérdés
Első alkalommal fogok pszichiáterhez menni magánban, és nem tudom, hogy készüljek fel rá? Sok a problémám, a tüneteimet pedig nem igazán tudom csoportokba sorolni. Mit mondjak neki, hogy ne diagnosztizáljon félre?

2023. okt. 17. 11:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Első alkalommal elmondod hogy mi a problémád,aztán mit érzel
2023. okt. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
27%
És ő fogja tudni hogy mit is kell csinálni,valószínű,ezért pszichológus
2023. okt. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Minden problémás

Pszichológus irányított tovább

2023. okt. 17. 13:30
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Hogy érted hogy ő irányított tovább?
2023. okt. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, a pszichiáterhez irányította tovább a pszichológus. Akkor szokták, amikor gyógyszerre van szükség, mert azt csak pszichiáter írhat fel.
2023. okt. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
20%

Ha elküldött akkor szr pszichológus,rengeteg fack van,nem könnyű egy normális pszichológust találni.

Egyébként szerintem úgy kellene csinálnád hogy először mi a legnagyobb probléma és aztán szépen lassan átértek a többire és keresitek a megoldást.

De a problémák nagyon nagy részében van összefüggés és ha megtaláljátok a "gyökeres"prblémát akkor már a többi magától megoldodik.

De egy normális pszichológus nemkell hogy profi legyen csak nem egy semmirekellő pénzéhes idióta,akkor ezt ő nagyon jól tudja

2023. okt. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Jah most olvastam hogy pszichológus küldött pszicháterhez,akkor azt kell elmond hogy mire jutottatok a pszichológusal és akkor a többi már az ő dolga
2023. okt. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Psycho ***** válasza:
100%

Kedves Bbnnk (#6), feltételezem sohasem találkoztál még súlyos mentális betegséggel küzdővel, ezért írsz ekkora sületlenséget.


Bizony-bizony számos olyan kórkép van, ami gyógyszeres kezelés nélkül nem gyógyítható - vagy épp igen, csak sokszorosan hosszabb ideig tartana.

Ha pénzéhes lenne a pszichológus, pont, hogy nem küldené őt pszichiáterhez, hisz anélkül több pénzt ki tudna sajtolni belőle.


Találkoztam olyan súlyos krízisben lévő klienssel, aki annyira beszűkült a problémájára, hogy képtelen volt másról beszélni. Egy egyszerű anamnézist nem lehetett vele felvenni, mert hiába kérted meg tőle, hogy pl. meséljen a családjáról, a második mondata már a problémája körül forgott.

Ilyen esetben mégis hogyan közelíthetné meg őt a pszichológus? Hogyan lehetne bármilyen módszert bedobni, ha úgymond hozzáférhetetlen az illető?


MUSZÁJ gyógyszeres kezeléssel megtámogatni akkor a terápiát, hogy olyan állapotba kerüljön, amivel már lehet dolgozni. És a fenti csak egy példa volt a sok közül.


Vagy persze lehet várni 1-2 hónapot, szegény hadd szenvedjen, aztán ha nem lett addig öngyilkos, akkor majd utána foglalkozzunk vele. Hát szép kis "szakember" lenne az olyan, aki így magára hagyja az illetőt.



Kérdező! Ne aggódj emiatt, a pszichiáter (ha nem kókler), akkor irányított kérdéseket fog feltenni, hogy átvilágítsa a problémád. Ha abból indulunk ki, hogy ért hozzá - legyünk jóhiszeműek -, akkor ő pontosan tudja, mit kell kérdeznie. Az eleje úgyis nyitott kérdés lesz ("Mi a panasza?"), vagy valami hasonló. Szóval: kezdd bátran az elején. Vagy bárhol, ahol szeretnéd!

2023. okt. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
#8 mint ahogy írtam teljesen félreértettem, azt hittem hogy egy pszichológus küldi egy másik pszichológushoz.
2023. okt. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Azt mondd a dokinak, ami problémád van. Nem kell felkészülni rá. Ritka a félrediagnosztizálás. Legalábbis olyan szintű rossz diagnózis felállítás nem történik, hogy skizofréniád lenne de pánikbetegséget írnak. Olyan történhet, hogy depresszióval kezelnek, de útközben mániás leszel a gyógyszertől és kiderül hogy valójában bipoláris vagy, csak előtte soha nem volt mániád.
2023. okt. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!