Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnék leszokni a...

Hogyan tudnék leszokni a kényszeres WOLT/FOODORA rendelésekről? 22/f

Figyelt kérdés
Eleinte mindig jónak tűnik, utána már lelkileg rosszul érzem magam tőle. (Általában nagy adagokat rendelek amiket lehet, hogy meg sem tudok enni)Szó szerint zabálni szoktam.

2023. okt. 22. 22:50
 1/4 anonim ***** válasza:
69%
Gondolj arra hogy másra is költhetnéd a pénzed. Vagy mikor rendelnél, jusson eszedbe a bűntudat, amit majd érzel, és elmegy a kedved. Annyit rendelj, amennyit meg tudsz enni, amúgy itt inkább a falási rohamokkal lehet gond, nem magával a rendeléssel.
2023. okt. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Thispain ***** válasza:
58%
A bűntudat nem jó tanácsadó, ugyanúgy, ahogy a harag sem. A legjobb út a racionalítás. Mielőtt rányomsz a megrendelés gombra, tedd rá egy mérlegre a szituációt, és érvek/ellen érvek mentén döntsd el, rá akarsz-e nyomni. Miután megtetted, ne legyen bűntudatod, mert valószínűleg ott és akkor az volt a legjobb döntés, amit meghozhattál, és nincs min változtatni.
2023. okt. 23. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
63%
Függő vagy, klinikai szakpszichológushoz kell menned. Ennyi. De sürgősen, mielőtt 100 kiló leszel. Semmilyen körülmények között nem tudod egyedül megoldani. Ha meg tudnád, rá se szoktál volna. Ez csak tünet, az ok mélyebben van.
2023. okt. 23. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Volt 1-2 ilyen évem, előfordult, hogy napjában 3x rendeltem, pedig volt kajám. Nekem az volt a fordulópont, amikor belenéztem a tükörbe és baromira nem tetszett, amit láttam... mint egy telesz@rt búvárruha.

Azóta is rendelek, de már nem készételeket, hanem alapanyagokat, és nem minden nap, hanem hetente egyszer. Természetesen főzök magamra, kb. 5-6 fajta ételt forgóban. Sokkal jobban érzem magam, jobb a formám, fogytam is, és megszűnt a kényszeres rendelgetés is. És amúgy főzni is jó muri, bár nyilván azért még korlátozottak a képességeim... egyelőre.

2023. okt. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!