Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan hagyhatnám abba a...

Hogyan hagyhatnám abba a kényszeres gondolatokat beszélgetés közben?

Figyelt kérdés
Amikor valakivel beszélgetek (általában idegen vagy akivel nem beszélek olyan sokszor) akkor olyan mintha csak felületesen gondolkodnék, és egyáltalán nem figyelem hogy a másik mit mondd, egyszerűen csak hallgatom, de felfogni nem tudom. Mintha csak érteném de nem tudnék rá hogyan reagálni. Ez még nem elég, miközben hallgatom teljesen eltérő gondolatok jönnek elő, mintha befelé fordulnék és úgy érzem egyáltalán nem tudok figyelni. emiatt teljesen stresszes vagyok ilyenkor lehet ezért van ez az egész, vagy valami egészen más probléma lehet? Nem tudom nagyjából érthetően leírtam-e de kifejthetem egy kicsit jobban is ha ez így nem volt annyira kerek. Előre is köszönöm a válaszokat!

2023. júl. 14. 22:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Velem ez csak akkor szokott előfordulni, ha nagyon fáradt vagy nagyon álmos vagyok, de mondjuk én alapvetően érdeklődöm minden és mindenki iránt. Te is érdeklődsz alapvetően minden és mindenki iránt?


Nem lehet, hogy nálad is a túlzott fáradtság vagy álmosság hat így rád?


Hogy alszol? Eleget és elég mélyen? Az alvás szükségessége nagyon alul van értékelve szerintem napjainkban, pedig a mentális betegségek nagy része kiderülhető és kezelhető lenne az alvás mennyiségének és minőségének javításával, pláne gyógyszer nélkül!

2023. júl. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ilyenkor csak a másokkal való beszélgetés a nehéz, vagy más szituációkban is ilyen "tompa" vagy, mintha nem érzékelnéd a külvilágot?
2023. júl. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#1 Konkrétan mindig előfordul, nem hiszem hogy az álmosság az oka, általában 7-8 órákat alszom és elég jól, ritkán van amikor sokkal kevesebbet és akkor sem mindig rosszabbodik a helyzet. Alapvetően vágyom az emberek társaságára, meg örülök neki hogyha például elmondják mi bántja őket, de az igaz hogy a felszínes csevelyek iránt amúgy sem vagyok úgy oda. Viszont szerintem sokkal jobban tudnék érdeklődni ha nem félnék annyira.
2023. júl. 15. 23:06
 4/5 A kérdező kommentje:
#2 Amikor elmegyek kirándulni vagy esetleg egy szép helyet meglátogatok, látom hogy milyen gyönyörű, de olyan mintha valami meggátolna abban hogy teljesen elvesszek a szépségében. Mintha akarnám hogy érezzem a boldogságot de nem tudnám megélni. Más esetekben még nem tapasztaltam szerencsére de azt hiszem ez bőven elég. Lehet hogy beszélgetés közben azért történik ez mert szociális fóbiás lehetek vagy nem függ össze?
2023. júl. 15. 23:10
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem ez egy enyhe depresszió + enyhe szociális szorongás kombó.
2023. júl. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!